Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.08.2020 20:37
starfield
821V

Starfield zadebiutuje dopiero za kilka lat? Pete Hines nie może rozmawiać o grze

Starfield został zapowiedziany w 2018 roku, ale najwidoczniej gra zadebiutuje dopiero za kilka lat. Bethesda wciąż nie jest gotowa do zaprezentowania produkcji szerokiej publice i Pete Hines potwierdził smutną wiadomość – na konkrety przyjdzie nam zaczekać.

Pierwsze plotki o Starfield pojawiły się na naszym portalu w 2017 roku, ale gra została zapowiedziana dopiero w 2018 roku. Od tego czasu nie otrzymaliśmy żadnego nowego materiału z gry i najwidoczniej nie możemy liczyć, że produkcja zostanie pokazana w najbliższych miesiącach.

Bethesda prowadzi swój własny stream z okazji gamescomu i na wydarzeniu pojawił się Pete Hines. Wiceprezes działu public relations i marketingu studia został zapytany o Starfield, ale raczej nie na taką wiadomość czekaliśmy:

„Spójrzcie, moje życie byłoby o wiele łatwiejsze [...] gdybyśmy byli gotowi pokazać i porozmawiać o tym nad czym pracuje zespół. Każdy może robić marketing, gdy gra jest gotowa do pokazania, prawda? Po prostu pokazujecie produkcję.”

Następnie Hines dodał, że on nie może tak naprawdę wiele zrobić w momencie, gdy pozycja nie znajduje się na etapie, w którym on może cokolwiek powiedzieć. Pracownik Bethesdy ma związane ręce, ponieważ nie może nadrobić pracy, którą musi wykonać zespół.

Pete Hines zaznaczył jednocześnie, że gdy deweloperzy uporają się z pracą i produkcja znajdzie się na etapie, w którym można o niej porozmawiać, to będziemy pod wrażeniem. Gracze mają sami powiedzieć: „warto było czekać”.

Sytuacja jest jednak fatalna z jednego powodu – nie liczcie na pokaz gry w najbliższym czasie. Przedstawiciel Bethesdy podkreślił, że jeszcze „trochę potrwa” nim będzie on mógł rozmawiać o projekcie.

Teraz warto zaznaczyć jedno – jeśli Starfield zadebiutuje za 2-3 lat (zespoły chętnie omawiają gry, które trafią na rynek za około 12 miesięcy), to kiedy zagramy w The Elder Scrolls 6? Jak wiadomo smoki nadlecą dopiero po tym, jak zwiedzimy gwiazdy.

Źródło: https://twinfinite.net/2020/08/starfield-reveal-bethesda-worth-wait/

Tagi: bethesda Bethesda Game Studios Starfield