The Elder Scrolls 6 i Starfield są opracowywane na nowej wersji silnika Bethesdy

News
1783V
The Elder Scrolls 6 i Starfield są opracowywane na nowej wersji silnika Bethesdy
Iza Łęcka | 22.09.2020, 09:44

Bethesda właśnie pracuje nad dwoma tytułami z wielkim światem, które powinny zostać docenione przez wielu graczy. Nadal nie znamy dat premier The Elder Scrolls 6 i Starfield, jednak możemy mieć pewność, że obie produkcje są opracowywane na najnowszej technologii studia.

The Elder Scrolls 6 i Starfield zostały zapowiedziane w 2018 roku, jednak w 2020 roku nadal nie możemy się spodziewać szybkich premier obu produkcji. By rozbudować gry i zapewnić im odpowiednią jakość, deweloperzy potrzebują jeszcze sporo czasu.

Mówiąc o przejęciu Bethesdy przez Microsoft, Todd Howard z Bethesda Game Studios zdradził istotną informację. The Elder Scrolls 6 i Starfield powstają na przerobionej wersji silnika studia – deweloperzy pracowali nad największą przebudową technologii od czasów The Elder Scrolls IV: Oblivion (2008). Twórcy zadbali o nowe technologie napędzające zupełnie nowe IP (Starfield) oraz markę, która posiada miliony sympatyków na całym świecie (The Elder Scrolls 6).

Reżyser i producent wykonawczy takich serii jak Fallout oraz The Elder Scrolls podkreślił, że moc Xboksa Series X i Xboksa Series S pozwoli deweloperom kreować „rozległe światy, które uwielbiamy tworzyć, z generacyjnymi przeskokami nie tylko w grafice, ale również pod względem procesora oraz transmisji danych”.

Deweloperzy poświęcają wiele uwagi opracowaniu nowoczesnych RPG-ów, które będą rozbudowywane dzięki nowej technologii – skupiono się na wykorzystaniu mocy konsol nowej generacji oraz swojego ulepszonego silnika.

Microsoft jeszcze oficjalnie nie potwierdził, czy The Elder Scrolls 6 i Starfield trafią na PlayStation 5. Wczoraj Phil Spencer zapowiedział, że ekskluzywność lub jej brak będą zależne od indywidualnych przypadków. Warto jednak pamiętać, że Sony próbowało zgarnąć czasową wyłączność na Starfield.

Źródło: https://www.dualshockers.com/the-elder-scrolls-6-starfield-todd-howard-new-engine

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych