Need for Speed Heat

Need for Speed Heat

6,5
96 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.9
PS4 6.8
XONE 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ghost Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi,   Otwarty świat
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
08.11.2019
Europa:
08.11.2019
Polska:
08.11.2019
Producent:
Ghost Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Wyścigi,   Otwarty świat
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
08.11.2019
Europa:
08.11.2019
Polska:
08.11.2019

Recenzja redakcji

Need for Speed Heat - recenzja gry. Noce i dnie w Palm City
PPE logo

redakcja

7.0
Need for Speed Heat - recenzja gry. Noce i dnie w Palm City
PC PS4 XONE

Need for Speed Heat - opis gry

Need for Speed: Heat to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Ghost Games i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Need for Speed: Heat rozgrywa się w Palm City, fikcyjnym mieście inspirowanym Miami. W grze wcielamy się w uczestnika bądź uczestniczkę organizowanych tam nielegalnych wyścigów. Wraz z czasem pniemy się w hierarchii zawodników, ale przy okazji zwracamy też na siebie uwagę niejakiego porucznika Mercera, policjanta, który wraz ze specjalnym oddziałem funkcjonariuszy zamierza postawić tamę zawodom. 

W trakcie zmagań wykonujemy przede wszystkim dwa rodzaje zadań. Są to standardowe misje, które popychają do przodu główny wątek fabularny, oraz tzw. Driving Stories, poboczne zadania skupiające się na historiach drugoplanowych postaci.

Rozgrywka

Podczas rozgrywki trafiamy do otwartego świata, w którym czekają na nas rozmaite aktywności. Co jednak warto zaznaczyć, w Need for Speed: Heat nie ma cyklu 24-godzinnego. Zamiast tego to my sami decydujemy, o jakich porach dnia (w dzień lub w nocy) wybyć na ulice.

To, o której wyjedziemy na ulice, ma oczywiście spore znaczenie. Za dnia bierzemy udział w legalnych wyścigach, za udział w których jesteśmy nagradzani pieniędzmi. Te zaś pozwalają nam nabywać nowe samochody lub ulepszać stare. W nocy natomiast bierzemy już udział w nielegalnych zawodach. W nich nagrodą jest reputacja, która pozwala odblokowywać dostęp do nowych samochodów i części do nich. 

Z drugiej strony musimy uważać na policję, która w nocy jest zdecydowanie bardziej nadgorliwa; w razie pościgu należy jej uciec do kryjówki. Jeśli jednak zostaniemy złapani, stracimy możliwość pozyskania większej liczby punktów reputacji (pozostanie nam tylko ta, którą zgromadziliśmy do chwili zatrzymania), a poza tym będziemy musieli zapłacić grzywnę. W zależności od naszych przewin policja będzie zachowywać się inaczej. Słowem, im więcej nabroimy, tym agresywniejsi staną się stróżowie prawa w trakcie pościgów.

Twórcy na premierę gry oddali do naszej dyspozycji ponad 120 modeli samochodów 33 producentów, w tym Ferrari, które z powodów licencyjnych nie pojawiło się w Need for Speed Payback, tj. poprzedniej odsłonie cyklu. 

Heat oprócz trybu fabularnego oferuje również multiplayer. Grać może ze sobą osiem osób (przy czym w lobby przebywać może maksymalnie szesnaście).

Wideo - Need for Speed Heat

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper