Iza Łęcka Iza Łęcka 24.09.2020 07:36
Seagate Storage Expansion Card
6319V

Xbox Series X|S Seagate Storage Expansion Card z oficjalną ceną. Potwierdziły się przecieki o wysokiej kwocie

Po dwóch niepotwierdzonych doniesieniach znamy oficjalną cenę Xbox Series X|S Seagate Storage Expansion Card. Microsoft pozwoli graczom na rozbudowanie pamięci next-genowych Xboksów, ale trzeba przygotować się na całkiem spory wydatek.

Xbox Series X i Xbox Series S pozwolą na rozbudowanie pamięci wewnętrznej na dwa sposoby. Dla next-genowych gier będziemy potrzebować urządzenia przygotowanego przez firmę Seagate, jednak pragnąc doświadczać tytułów z Xboksa One, Xboksa 360 lub pierwszego Xboksa, wystarczy skorzystać ze standardowego, zewnętrznego dysku na USB.

Konsole nowej generacji Microsoftu zadebiutują ze stosunkowo małymi dyskami (XSX 1TB, XSS 512GB), dlatego też część graczy będzie chciało rozbudować pamięć konsoli dzięki Seagate Storage Expansion Card. Po dwóch przeciekach (z Wielkiej Brytanii oraz na Twitterze), Bestbuy.com potwierdził cenę – kartę rozszerzeń kupimy za 219,99 dolarów. Dla porównania, Xbox Series S jest dostępny w Stanach Zjednoczonych za 299,99 dolarów.

Nadal czekamy na oficjalne określenie ceny Seagate Storage Expansion Card w Polsce, ale na pewno nie będzie to tanie urządzenie, na które od premiery nowej generacji pozwoli sobie każdy gracz. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że jest to wyłącznie dodatkowa możliwość – tak jak wspomniałam, tytuły z poprzednich generacji będą mogły działać z dysków zewnętrznych, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by zapisywać gry na karcie Seagate.

Źródło: https://www.bestbuy.com/site/seagate-1tb-game-drive-for-xbox-series-x-and-series-s-external-custom-pci-express-gen4-x2-nvme-solid-state-drive/6425015.p

Tagi: Seagate Storage Expansion Card xbox series s Xbox Series X Xbox Series X|S Seagate Storage Expansion Card