Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.09.2020 00:30
Horizon Zero Dawn PC
5333V

Horizon Zero Dawn na PC ze sprzedażą „prawie tak dużą jak Wiedźmin 3”. Sony nie zrezygnuje z nowego rynku

Japoński producent odkrył nową żyłę złota. Gracze na PC dosłownie rzucili się na Horizon Zero Dawn i według analityków produkcja w pierwszym miesiącu od premiery wygenerowała wynik podobny do Wiedźmina 3: Dziki Gon. Z takich pieniędzy nie można zrezygnować.

Horizon Zero Dawn zadebiutował na PC z problemami, ale nawet w tej sytuacji gracze dosłownie rzucili się na produkcję. SuperData przygotowało raport sprzedaży gier z cyfrowej dystrybucji i według analityków – pozycja Guerrilla Games osiągnęła wynik na poziomie 716 000 egzemplarzy. Specjaliści podkreślają, że jest to „prawie tak duży” rezultat jak Wiedźmina 3: Dziki Gon z maja 2015 roku.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że Horizon Zero Dawn wpadając na PC osiągnął lepszy wynik niż Assassin's Creed Odyssey w październiku 2018 roku. Tytuł Guerrilla Games podbił także Death Stranding, które na PC osiągnęło rezultat na poziomie 477 000 sztuk.

W prostych słowach: gra z PlayStation 4 trafiając na PC już teraz wygenerowała ponad 100 mln dolarów. Z takich pieniędzy trudno byłoby zrezygnować komukolwiek, więc nikt nie powinien się dziwić w momencie, gdy pojawiają się informacje o kolejnych ruchach Sony i decyzjach dotyczących zaoferowania kolejnych produkcji na PC.

Horizon Zero Dawn tylko przetarł szlaki i na pewno nie zniechęci Sony do rozbudowywania swoich IP i oferowania ich graczom na między innymi Steam.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/horizon-zero-dawns-pc-launch-sales-were-nearly-as-large-as-the-witcher-3s/

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn Sony Interactive Entertainment