Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.08.2020 16:49
Horizon Zero Dawn: Edycja Kompletna PC
3971V

PlayStation zaprasza graczy z PC do Horizon Zero Dawn i PS5. Jakość portu to „głębokie rozczarowanie”

PlayStation świętuje premierę Horizon Zero Dawn na PC i firma zaprasza graczy nie tylko do pierwszej przygody Aloy, ale jednocześnie do PS5. Potwierdza się tym samym plotka dotycząca promowania PlayStation 5 za pomocą portów starszych gier na komputery osobiste.

Od kilku dni możecie zapoznać się z naszą opinią dotyczącą Horizon Zero Dawn w wersji na PC i Kajetan słusznie dostrzegł problemy gry. Tytuł powinien zapewnić lepsze wrażenia względem rozgrywki na PS4, ale przynajmniej aktualnie problemy sprawiają, że nie możemy mówić o wyjątkowej jakości.

Z produkcją zmierzyło się Digital Foundry, którego specjaliści potwierdzają: tytuł nie oferuje płynnych 60 klatek na sekundę, a nawet pojawiają się momenty, w których gra nie działa w 30 fps. Pierwsza aktualizacja (35GB) nie poradziła sobie z największymi problemami i produkcja nadal potrafi zaskoczyć błędem wyrzucającym graczy do ekranu startowego.

Twórcy nie zapewnili nawet dobrze działającego 4K – zamiast natywnej jakości, obraz na początku jest przeskalowany z 4K do 1080p, a następnie z 1080p do 4K. To właśnie z tego powodu wielu graczy zgłasza problem z brakiem oczekiwanej ostrości obrazu.

Deweloperzy pracują nad poprawieniem pozycji, a w międzyczasie PlayStation zaprasza graczy do nowego IP. Horizon Zero Dawn jest już dostępny na PC i jak się okazuje – tytuł ma zachęcić graczy do kupienia PlayStation 5:

„Jesteśmy pewni, że gracze z PC zakochają się w Aloy i jej świecie. Gdy Horizon Forbidden West pojawi się na PlayStation 5 i nadejdzie czas, by dowiedzieć się, w jaką podróż wyruszyła Aloy, zaprosimy ich, by do nas dołączyli!”

Potwierdza się tym samym przeciek, według którego Sony ma właśnie za pomocą portów starszych gier na PC zachęcać do kupowania PlayStation 5. Jeśli informator miał rację – doczekamy się kolejnych tytułów z PlayStation na komputerach osobistych.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/08/07/horizon-zero-dawn-complete-edition-sees-pc-release-today
https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-horizon-zero-dawn-pc-tech-review

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn: Edycja Kompletna Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds PlayStation Mobile (Win) SIE (PS4) Sony Interactive Entertainment