Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.09.2020 14:25
bohaterowie playstation
2366V

Sony szykuje kolejne gry na PC. Hity z PS4 będą „badać nowe możliwości rozbudowywania IP”

Szef Sony Interactive Entertainment potwierdził plany japońskiej korporacji. Kolejne gry z PS4 będą dostępne na PC, więc kolejni gracze mogą szykować się na wielkie hity dostępne aktualnie wyłącznie na PlayStation 4. Horizon Zero Dawn to dopiero początek.

Horizon Zero Dawn jest od kilku tygodni dostępny na PC, ale produkcja Guerrilla Games miała najwidoczniej zbadać teren i przygotować graczy na kolejne porty. Sytuację potwierdził Jim Ryan, który podczas rozmowy z dziennikarzem Washingtonpost wspomniał o możliwości rozszerzenia marek przez oferowanie ich innym graczom.

Redaktor podjął temat ostatnich ruchów Sony – Japończycy pracują nad filmem „Uncharted”, serialem „The Last of Us”, ale również gry dostępne wyłącznie na PS4 (Death Stranding i Horizon: Zero Dawn) trafiły na PC. Zdaniem szefa Sony Interactive Entertainment jest to pomysł na rozszerzenie IP:

„Wizja polega na tym, że choć bardzo szanujemy pierwszeństwo PlayStation jako głównego miejsca premier dla naszych wspaniałych IP z dziedziny gier, uważamy, że nadszedł czas na zbadanie możliwości rozszerzenia IP. Sądzimy, że oba te kroki są dla nas całkowicie logiczne i racjonalne. Powinniśmy sprawić, by IP pracowało nieco ciężej jako narzędzie pozyskiwania nowych graczy dla społeczności PlayStation”

Sony chce nie tylko oferować nowe filmy i seriale z bohaterami PlayStation, ale również przenosić swoje produkcje na PC – potwierdza się tym samym plotka, według której hity z PS4 na PC będą miały zachęcać graczy do nowych odsłon dostępnych wyłącznie na PS5.

Teraz w zasadzie możemy obstawiać – jakie kolejne pozycje z PlayStation 4 zawędrują na PC? Patrząc na kalendarz wydawniczy Sony, nie będę specjalnie zaskoczony, gdy God of War zawędruje na nową platformę. W końcu wczoraj zapowiedziano nową przygodę Kratosa.

Źródło: https://www.washingtonpost.com/video-games/2020/09/16/ps5-retail-units/

Tagi: pc PlayStation 4 PlayStation 5 PS4 ps5 Sony