Samsung NVMe SSD 980 PRO może trafić do PS5. Znamy ceny niezwykle szybkich dysków

Gry
4489V
Samsung NVMe SSD 980 PRO może trafić do PS5. Znamy ceny niezwykle szybkich dysków
Wojciech Gruszczyk | 22.09.2020, 20:53

Sony wciąż nie potwierdziło ostatecznych szczegółów dotyczących swojego nowoczesnego dysku SSD, ale pod względem prędkości najnowsza propozycja Samsunga może oferować odpowiednią prędkość, by trafić do PS5. Znamy ceny Samsung NVMe SSD 980 PRO.

Samsung zaprezentował dzisiaj swój pierwszy konsumencki dysk NVMe SSD oparty o standard PCIe 4.0 – jest to model 980 PRO. Urządzenie oferuje odczyt i zapis sekwencyjny dochodzący odpowiednio do 7000 MB/s i 5000 MB/s.

Jak podaje producent: najnowszy dysk idealnie nadaje się do pracy z treściami w rozdzielczości 4K i 8K oraz grania w produkcje z zaawansowaną grafiką. Według przedstawionych danych dysk jest dwukrotnie szybszy niż SSD PCIe 3.0 i nawet 12,7-krotnie szybszy niż SSD SATA.

Samsung potwierdza również, że przygotował nowatorskie rozwiązanie, które zapewnia optymalną temperaturę pracy i wpływa tym samym na zwiększenie wydajności SSD. W wielu przypadkach wysokowydajnych dysków półprzewodnikowych NVMe inżynierowie stosują zewnętrzne, miedziane radiatory, a w Samsungu 980 PRO wykorzystano niklową powłokę kontrolera oraz umieszczono z tyłu dysku warstwę odprowadzającą ciepło.

Samsung NVMe SSD 980 PRO będzie dostępny w wielu wariantach – jeszcze we wrześniu kupimy modele o pojemności 500GB (669 zł) oraz 1TB (1019 zł). W październiku zadebiutuje opcja o pojemności 250GB, a model 2TB zostanie wprowadzony na rynek do końca roku.

Jak podkreśla redakcja GameSpot, pod względem prędkości Samsung NVMe SSD 980 PRO powinien bez problemu poradzić sobie z next-genowymi grami w PlayStation 5, ale nie wiemy jedynie, czy Sony pozwoli na zamontowanie takich SSD w swojej konsoli. Japoński producent wciąż nie potwierdził szczegółów dotyczących wymiany dysków w PS5.

Warto dodać, że dzisiaj prawdopodobnie poznaliśmy ceny Xbox Series X|S Seagate Storage Expansion Card. Przeciek potwierdza doniesienia z początku miesiąca.

Źródło: Informacja prasowa: Samsung https://www.gamespot.com/articles/samsungs-new-980-pro-ssds-might-be-fast-enough-for-ps5/1100-6482472/

Komentarze (102)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper