Iza Łęcka Iza Łęcka 21.09.2020 12:01
Spider-Man 2018 PS4
2330V

Spider-Man na PS5 nie pozwoli na przeniesienie rozgrywki z PS4. Gracze rozpoczną przygodę od początku

Nie możemy liczyć na kontynuowanie zabawy w Spider-Manie z PS4 na PS5. Insomniac Games nie pozwoli przenieść stanu rozgrywki pomiędzy platformami. Twórcy potwierdzili wiadomość na Twitterze.

Spider-Man powróci na PlayStation 5 za sprawą droższego wydania Spider-Man: Miles Morales i choć gracze mogą liczyć na szereg ulepszeń, to jednak gra nie otrzyma opcji przeniesienia stanu rozgrywki.

Wiadomość wydaje się co najmniej nietypowa, ponieważ dotychczas Sony niezwykle często oferowało opcję cross-save umożliwiającą przenoszenie zabawy pomiędzy urządzeniami. W przypadku Spider-Mana nie możemy jednak liczyć, że będziemy kontynuować rozgrywkę i chociażby po poznaniu głównego wątku na PlayStation 4, na next-genie zapoznamy się z dołączonymi do zestawu rozszerzeniami.

Twórcy nie potwierdzili co było powodem zdecydowania się na takie ograniczenie, ale trzeba przyznać, że w przypadku Sony oraz platform PlayStation nie jest to standardowa praktyka.

Należy dodać, że właściciele Spider-Mana nie mogą liczyć na bezpłatną aktualizację do wersji z PlayStation 5. Jeśli zechcecie wcielić się w Petera Parkera, będziecie musieli kupić Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition, które zostało wycenione na 349 zł.

Źródło: https://www.psu.com/news/marvels-spider-man-ps4-saves-wont-transfer-to-ps5-remaster/

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man (2018) Sony Computer Entertainment