Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 20.09.2020 15:30
Black Widow opowie o problemach kobiet
1151V

Black Widow opowie o znęcaniu się nad kobietami. Aktorka opisuje wrażenia z filmu

Florence Pugh, jedna z aktorek, które miały okazję wystąpić w filmie "Czarna Wdowa", wypowiedziała się na temat swoich wrażeń z najnowszej produkcji Marvel Cinematic Universe. 

"Czarna Wdowa" to film, który choć ma być prequelem znanych wydarzeń, stanowi jednocześnie swoiste otwarcie dla kolejnej fazy Marvel Cinematic Universe. Film miał zadebiutować już w marcu, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany Disneya i znacząco opóźniła premierę - ta prawdopodobnie będzie miała miejsce dopiero w listopadzie tego roku, a przynajmniej w najlepszym wypadku. 

Na temat wyczekiwanej produkcji wypowiedziała się jednak z głównych aktorek, które będziemy mogli oglądać na ekranie, Florence Pugh. Młoda gwiazda zachwala odwagę reżyserki w przekazie, który zawarła w filmie i podkreśla, że choć jest bardzo bolesny, to jednocześnie niezwykle ważny:

Jedną z najbardziej interesujących rzeczy w filmie jest to, jak daleko się posunęła (reżyserka Cate Shortland - przyp. red.). Ten film jest o znęcaniu się nad kobietami. O tym, jak poddawane są mimowolnej histerektomii w wieku ośmiu lat. Jest o dziewczynach, które są okradane ze wszystkiego, co oferuje świat. To bardzo bolesne i wyjątkowo ważne.

Aktorka podkreśla, że niezwykle ekscytujące będzie dla niej to, że historię będą mogły poznać kobiety z całego świata - a część z nich może znajdować się w podobnej sytuacji i będą potrzebowały siły, którą przedstawiono na łamach całego filmu Marvela:

Bardzo ekscytujące dla mnie jest to, że zobaczą to kobiety i dziewczęta z całego świata i przyjrzą się historii znęcania, która naprawdę została zakwestionowana przez ofiary. Zobaczą bardzo silne i waleczne kobiety, które nawet będąc zabójczyniami, muszą mierzyć się z przeszłością. To niesamowicie potężny kawał kina. 

Trzeba przyznać, że jest to bardzo ciekawa perspektywa i na pewno może zachęcić część fanek do wybrania się, aby zobaczyć produkcję - nawet nie będąc zaznajomionym z Kinowym Uniwersum Marvela. 

Źródło: https://comicbook.com/movies/news/black-widow-about-abuse-of-women-florence-pugh/

Tagi: Black Widow Czarna Wdowa film Marvel