Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 20.09.2020 14:30
Doom Eternal na Switch
810V

Doom Eternal zmierza na Nintendo Switch. Premiera gry jest już "naprawdę blisko"

Premiera najnowszej odsłony serii Doom na Nintendo Switch ogłaszana jest już od dawna. Wygląda na to, że wszystko jest na dobrej drodze i może pojawić się prędzej, niż myślimy. 

Doom Eternal okazał się ogromnym hitem, a od marcowej premiery wciąż pojawiają się nowe doniesienia z ostatniego hitu id Software. Niedawno mogliśmy przyjrzeć się, jak gra wymiata przy użyciu karty RTX 3080, a jakby tego było mało, fani dostali nowy, samodzielny dodatek zatytułowany "The Ancient Gods", który bez wątpienia zachęci do ponownego chlastania monstrów. 

Niestety, choć wokół gry rzeczywiście dzieje się dużo, posiadacze Nintendo Switch wciąż czekają, aż pojawi się wersja na ich konsolę. Co rusz zasypują twórców pytaniami odnośnie do portu znakomitego projektu i wreszcie, podczas PAX Online, otrzymali odpowiedź, która może choć trochę uspokoić ich zniecierpliwienie

Żałuję, że nie mogę podać szczegółów. Czytałem wszystkie komentarze, a kiedy mówimy cokolwiek o Doom Eternal, zawsze pojawia się jeden na pięć, który brzmi: „Co powiesz nam o Switchu?” Wiem, że ludzie są zaniepokojeni.

Staramy się, aby była to możliwie najlepsza wersja gry, więc pracowaliśmy z Panic Button. Niestety tak, jak wszyscy, pracujemy w domu. Dotarcie do celu zajęło trochę więcej czasu, ale chcemy, aby było to możliwie najlepsze wydanie. Jesteśmy już przy mecie. Będziemy o tym rozmawiać w niedalekiej przyszłości. Jest blisko, ale nie mogę powiedzieć dokładnie, jak blisko.

Wygląda więc na to, że wydanie Doom Eternal na Nintendo Switch może być kwestią najbliższych tygodni. Bez wątpienia bardzo byśmy chcieli, aby do tego doszło, bo oznaczałoby to kolejny świetny tytuł na hybrydową konsolę od japońskich wydawców.

Źródło: https://nintendoeverything.com/doom-eternal-dev-gives-update-on-switch-version-game-is-very-close-will-talk-about-it-in-the-not-too-distant-future/

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software