Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 19.09.2020 18:15
PS5
4779V

Sony nie wierzyło w sukces PS5 Digital Edition, co potwierdza mała ilość sztuk w porównaniu ze zwykłą edycją

Jak przekazuje portal Video Games Chronicle, Sony dostarczyło do niektórych sklepów 19 tysięcy sztuk PS5 w standardowej edycji, a jedynie 3 tysiące egzemplarzy w wersji Digital Edition.

W czwartek niespodziewanie ruszyły pre-ordery na PlayStation 5. Sony zaskoczyło szybką decyzją w tej sprawie, co było zapewne w pewnym stopniu powiązane z ostatnimi oskarżeniami nt. botów, które używają niektórzy klienci, aby oszukać systemy firmy i zamówić kilka egzemplarzy danego produktu jednocześnie. Korporacja zapewne chciała uniknąć takowych, nieprzyjemnych sytuacji.

Jak dobrze wiemy, Sony przygotowało dwa sprzęty na nadchodzącą generację konsol. Jednym z nich jest standardowa, droższa edycja wyposażona w napęd Blu-Ray, a druga wersja, tańsza, nie otrzymała czytnika płyt. Już od ujawnienia obu urządzeń wiele osób stwierdzało na forach i portalach gamingowych, iż nie ma zamiaru w ogóle interesować się Digital Edition. Najwidoczniej zauważyła to sama firma, bowiem przygotowała ona aż sześciokrotnie mniej sztuk wersji bez czytnika płyt w porównaniu ze standardową edycją.

Jak dowiedziała się redakcja Video Games Chronicle, niektórzy sprzedawcy detaliczni w Europie i Ameryce Północnej (przykładowo Best Buy oraz GameStop) otrzymali 19 tysięcy sztuk zwykłego PS5, a jedynie 3 tysiące Digital Edition. Japoński portal AV Watch zapytał prezesa PlayStation - Jima Ryana - o zaistniała sytuację, ale on sam odmówił jakiegokolwiek komentarza.

Wygląda to tak, jakby samo Sony domyślało się, iż nie ma sensu przeznaczać zbyt dużo środków na produkowanie wersji bez napędu Blu-Ray, bo jej zainteresowanie jest wręcz marginalne. Świetnym przykładem są także sytuacje w polskich sklepach. W Media Markt oraz Media Expert w pierwszej kolejności uniemożliwiono składanie zamówień przedpremierowych na edycję standardową. Dopiero po kilkunastu godzinach wyłączno pre-ordery także na PS5 Digital Edition. Patrząc na to, że urządzeń z tej mniej popularnej wersji było około sześciokrotnie mniej, to rzeczywiście, PS5 bez czytnika płyt nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem.  

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/09/19/ps5-digital-edition-supply-report/

Tagi: ps5 ps5 digital edition Sony