Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.09.2020 17:00
Resident Evil Village problemy PS5
1744V

Resident Evil Village. Doniesienia sugerują problemy z wersją na PlayStation 5

Jeśli wierzyć najnowszym informacjom, ósma pełnoprawna odsłona serii Resident Evil napotkała problemy przy tworzeniu wersji na PlayStation 5. Twórcy muszą włożyć więcej pracy w edycję na konsole Sony. 

Resident Evil Village to niezwykle wyczekiwana gra, która jednocześnie interesuje prawdopodobnie wszystkich fanów kultowej serii od ekipy z Capcomu. Podczas środowego PlayStation Showcase 2020 dostaliśmy zupełnie nowy, przerażający materiał, co jeszcze bardziej podkręciło skalę oczekiwań. Bez wątpienia może być to jedna z mocniejszych premier przyszłego roku.

O grze niestety dowiadujemy się więcej z różnego rodzaju wycieków niż poprzez oficjalny informacje. Z tego względu niewiele rzeczy można potwierdzić i podobnie jest z najnowszymi doniesieniami, o których wspomniał Dusk Golem - prawdopodobnie najbardziej znany "insider" marki Resident Evil, ale niestety jednocześnie osoba, która kilka tygodni temu bardzo mocno podkopała swoją wiarygodność. Należy więc podejść do informacji z dystansem. 

Użytkownik przekazał na Twitterze, że twórcy napotkali na dość spory problem przy tworzeniu wersji na PlayStation 5. Golem poinformował, że ​Resident Evil Village można odtwarzać na sprzęcie obecnej generacji, a testy często były przeprowadzane na PS4 Pro (informowaliśmy o tym jakiś czas temu). Jak się jednak okazuje, z biegiem czasu możliwości next-genów na tyle zachwyciły twórców, że Ci skupili się głównie na wersjach właśnie na te konsole. 

Postanowili wykorzystać szybsze ładowanie oraz moc dysków SSD, aby dodać znacznie więcej elementów. I choć ulepszenia świetnie sprawdzają się na Xboksach Series X oraz na PC, w przypadku wersji na PlayStation 5 pojawiają się problemy. To sprawia, że twórcy na nowo rozpatrują obniżenie wymagań gry i wydanie jej jako ewentualny cross-gen, aby podbić sprzedaż. 

Źródło: https://gamingbolt.com/resident-evil-villages-ps5-version-is-struggling-and-causing-issues-in-development-says-insider

Tagi: Capcom Resident Evil Village