Iza Łęcka Iza Łęcka 19.08.2020 13:33
resident evil 8 village czarownica przecieki
2398V

Resident Evil 8 Village znakomicie działa na PS4 Pro. Testerzy zdradzają nowe informacje o grze

Testerzy Resident Evil 8 Village zdradzają nowe informacje o grze. Po otrzymaniu możliwości sprawdzenia nowej lokacji, potwierdzono, że tytuł bardzo dobrze radzi sobie na PlayStation 4 Pro. Nie brakuje również szczegółów dotyczących nowych przeciwników oraz lokacji.

Resident Evil 8 Village będzie dostępny na początku 2021 roku, choć wciąż nie poznaliśmy dokładnej daty premiery. Gra jest testowana, już wcześniej poznaliśmy kilka istotnych szczegółów dotyczących historii, tymczasem szczęściarze ponownie otrzymali możliwość sprawdzenia wersji z PS4 Pro. Tytuł działa bardzo dobrze na konsoli Sony, co potwierdzałoby wiadomości, że pierwotnie nowy Resident Evil miał być tytułem cross-generacyjnym. Capcom zdecydował się jednak postawić na PlayStation 5, Xboksa Series X i PC.

Testerzy nie szczędzili również szczegółów dotyczących nowych lokacji oraz przeciwników. W najnowszym sprawdzanym fragmencie produkcji grano bohaterką, która musiała uciec z jaskiń. Co ciekawe, kobieta nie posiadała żadnej broni, była przerażona, a na swojej drodze natrafiła na kolejną kreaturę przypominającą czarownicę.

"W tym etapie kobieta nie nosiła żadnej broni, a celem była ucieczka z jaskiń."

Oprócz czarownicy nie brakowało również innych wrogów. Przemierzając niezwykle mroczne jaskinie, kobieta natrafiała na postacie uzbrojone w miecze, które miały możliwość chwytania i gryzienia jej. Ich wygląd był porównywany z Krampusem (pół koza, pół demon, który w okresie Świąt Bożego Narodzenia karze niegrzeczne dzieci; to postać wywodząca się z folkloru alpejskiego), jednak testerzy natrafili na nazwę „Strigoi”, która najpewniej zaczerpnięta została z rumuńskiej kultury i odnosi się do postaci powstającej z martwych, żywiącej się krwią. Wcześniej wspomniana czarownica mogła kierować tajemniczymi, niebezpiecznymi kreaturami.

Cóż, trzeba przyznać, że jeżeli wszelkie doniesienia okażą się prawdą, Resident Evil Village zapowiada się na niezwykle emocjonującą, klimatyczną produkcję. Z niecierpliwością czekam na kolejne, oficjalne materiały ze strony Capcomu i przypominam Wam jednocześnie o niezwykle dobrych wynikach sprzedaży całej marki Resident Evil, w tym znakomitym rezultacie Resident Evil 7.

Źródło: https://gamingbolt.com/resident-evil-village-alleged-playtest-leak-talks-enemies-playable-female-character-and-running-on-ps4

Tagi: Capcom czarownica przecieki Resident Evil Village testy