Iza Łęcka Iza Łęcka 15.09.2020 08:51
Super Mario Bros. 3 Prototype Cartridge
770V

Super Mario Bros. 3 Prototype Cartridge sprzedany za olbrzymie pieniądze. Kolekcjoner trafił na unikat

Unikatowy prototyp kartridża Super Mario Bros. 3 trafił na aukcję i nie bez powodu został kupiony za duże pieniądze. Kupiec zyskał unikatowy przedmiot, który stanie się kolejną ozdobą w kolekcji poświęconej marce Nintendo.

Nintendo ma wielu oddanych sympatyków, którzy nie stronią od zwiększania swoich tematycznych kolekcji nie tylko o współczesne gadżety. W ostatni weekend część z nich stanęła do rywalizacji o prototypowy kartridż Super Mario Bros. 3. Przedmiot ma unikalny charakter, gdyż projektanci gry nie chcieli tracić czasu i wykorzystali pudełko z Kid Icarusa do zamontowania nowej pozycji. Całość została pośpiesznie opisana adnotacją "Super 3".

Zgodnie z zamieszczonymi informacjami, podmiana obudowy prototypu była kiedyś standardową praktyką – projektanci wycięli nawet miejsca na pamięć EPROM, na której zapisany został japoński tytuł, by wymiana części, jak i umieszczanie gry w konsoli, przebiegały sprawniej.

Super Mario Bros. 3 był pierwszym prototypowym przedmiotem Nintendo dostępnym na licytacji w domu aukcyjnym Heritage Auctions. Nieczęsto dochodzi do sprzedaży tak rzadkich przedmiotów o znaczeniu kolekcjonerskim, więc potencjalny nabywca musiał słono zapłacić.

Unikalna produkcja została sprzedana za 31 200 dolarów (117 tysięcy zł), co stanowi sporą sumę, biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do czynienia z prototypem. Trzeba jednak podkreślić, że kartridż jest swego rodzaju rarytasem, ponieważ to projektanci z Nintendo zajęli się jego modyfikacją.

Przypomnijmy, że już jakiś czas temu doszło do głośnej sprzedaży Nintendo PlayStation oraz Kid Icarus, które zostało odnalezione na strychu.

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2020/09/bizarre_super_mario_bros_3_prototype_cartridge_sells_for_usd31200_at_auction

Tagi: Nintendo Super Mario Bros. 3 Super Mario Bros. 3 Prototype Cartridge