Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.09.2020 15:35
Call of Duty Black Ops: Cold War żołnierz
963V

Call of Duty: Black Ops Cold War bez ligowych rozgrywek na PS5. Duża zmiana w Call of Duty League

Twórcy Call of Duty: Black Ops Cold War nie będą organizować swoich lig na PlayStation 5. Jest to zaskakująca sytuacja biorąc pod uwagę współpracę Sony z Activision. Gracze jednak będą strzelać na kontrolerach.

Pierwszy zwiastun Call of Duty: Black Ops Cold War zaprezentował urywki gry z PS5, a Sony miało nawet okazję opublikować zwiastun dodatkowej zawartości na PlayStation 5, ale nie oznacza to, że nadciągające zmagania Call of Duty League będą rozgrywane na konsoli Sony.

Dziennikarze z charlieINTEL potwierdzają ważny szczegół: e-sportowe zmagania w nadciągające Call of Duty zostaną rozegrane na PC, a zawodowcy podczas oficjalnych spotkań będą korzystać z kontrolerów. Jest to zaskakująca decyzja, ponieważ wcześniej pojedynki odbywały się zawsze na konsolach – kiedyś Microsoftu, a teraz Sony.

Bardzo możliwe, że zmiana jest podyktowana decyzją Sony dotyczącą kontrolerów – gracze Call of Duty League nie będą mogli używać padów między innymi ASTRO do gry, ponieważ japoński producent wymaga, by podczas rozgrywki w tytuły z PlayStation 5, zainteresowani korzystali z DualSense. Raczej nie możemy liczyć, że Sony lub Activision potwierdzą tę wiadomość, ale konkrety mogą zostać przedstawione przez samych graczy.

Źródło: Twitter: charlieINTEL

Tagi: Activision Call of Duty Black Ops: Cold War Treyarch