Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.08.2020 19:47
Call of Duty Black Ops: Cold War
3298V

Call of Duty Black Ops: Cold War na zwiastunie z ujęciami z PS5. Znamy datę premiery i cenę

Koniec wyczekiwania na nową część Call of Duty. Treyarch rozpoczyna zabawę i właśnie otrzymaliśmy pierwszy materiał z Call of Duty Black Ops: Cold War. Gracze mogą szykować się na ciekawą opowieść w ulubionej przez wielu serii.

Bardzo długo czekaliśmy, ale właśnie otrzymaliśmy pełną prezentację Call of Duty: Black Ops - Cold War. Trzeba przyznać, że Activision zdecydowało się na ciekawy ruch, ponieważ gra została zapowiedziana na serwerach Call of Duty: Warzone. Jak wiadomo tytuł Battle Royale będzie łącznikiem pomiędzy odsłonami i to właśnie dzięki tej pozycji mogliśmy spojrzeć na strzelankę.

Call of Duty Black Ops: Cold War – data premiery i 3 edycje

Call of Duty Black Ops: Cold War zadebiutuje za 79 dni, czyli dokładnie 13 listopada 2020 roku. Gracze mogą kupić produkcję w trzech wersjach – standardowej, międzygeneracyjnej oraz edycji definitywnej. Potwierdziły się tym samym przecieki, według których gra nie otrzyma bezpłatnego przejścia z PlayStation 4 na PlayStation 5 i Xboksa One na Xboksa Series X.

Sytuacja jest jednak zaskakująca, ponieważ na PlayStation Store pojawia się wzmianka o Wstecznej Kompatybilności, więc najwidoczniej „zestaw międzygeneracyjny” i „edycja definitywna” otrzymają specjalne wersję na PlayStation 5 i Xboksa Series X, ale będziemy także mogli skorzystać ze zwykłego przeskoczenia dzięki WK.

Dostępna również na PS5™ (od momentu premiery) dzięki kompatybilności wstecznej

Call of Duty Black Ops Cold War - 3

Zamów przed premierą dowolną edycję cyfrową, by otrzymać:

 • Wczesny dostęp do otwartej bety (5 dni wcześniej na PS4)
 • Operatora Franka Woodsa oraz schemat karabinu szturmowego do natychmiastowego wykorzystania w Call of Duty®: Modern Warfare® oraz Call of Duty®: Warzone

Najdroższa wersja zawiera:

 • Zestaw Międzygeneracyjny
  • Zawiera wersje gry na PS4™ oraz PS5™ (dostępna po premierze)
 • Pakiet Ziemia, Ląd i Powietrze
  • 3 skórki Operatorów
  • 3 skórki pojazdów
  • 3 schematy broni
 • Zestaw Karnetu Bojowego (Karnet Bojowy na 1 sezon + pominięcie 20 poziomów)***
 • Pakiet Broni Konfrontacyjnych

Call of Duty Black Ops: Cold War – to kontynuacja Black Ops

Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy: Call of Duty Black Ops: Cold War jest bezpośrednią kontynuacją Call of Duty Black Ops. Twórcy wrzucą graczy w sam środek dynamicznego zimnowojennego konfliktu z początku lat 80. Fani serii sprawdzą „porywającą kampanię”, która pozwoli stanąć twarzą w twarz z historycznymi postaciami i trudną prawdą, walcząc w kultowych lokacjach, takich jak Berlin Wschodni, Wietnam, Turcja czy główna siedziba KGB.

Pełny pokaz trybu sieciowego odbędzie się 9 września, a w niedalekiej przyszłości będziemy świadkami bety.

Wybrani dziennikarze i YouTuberzy mogli sprawdzić produkcję w wersji na PlayStation 5 – poniżej zobaczycie małe urywki z konsolowego wydania. Grafika ma prezentować bardzo dobrą jakość. Pod względem rozgrywki pojawią się małe zmiany – stworzymy sobie postać, a podjęte wybory wpłyną na gameplay. Twórcy chcą zapewnić nam większą swobodę w misjach, zadania poboczne oraz nawet opcje dialogowe. Autorzy zadbali nawet o wiele zakończeń.

„Cieszymy się, że możemy wypuścić kolejny przebojowy tytuł spod znaku Call of Duty, jednej z najbardziej kultowych serii w branży rozrywkowej z ponad 100 milionami graczy na konsolach, komputerach PC i urządzeniach mobilnych. Black Ops Cold War dostarczy ekscytujących wrażeń, które nie tylko ustawią poprzeczkę dla gier akcji nowej generacji, ale także pozwolą naszym graczom dalej bawić się ze swoimi znajomymi.” – powiedział Bobby Kotick, dyrektor generalny Activision Blizzard

„Nie ma chyba lepszego sposobu, by ujawnić Black Ops Cold War, niż razem z naszymi graczami z Call of Duty: Warzone. Black Ops Cold War działa na wszystkich frontach: od ekscytującej kampanii fabularnej, aż po nową generację trybu wieloosobowego, zupełnie nowe doświadczenie w trybie Zombie oraz nową, niesamowitą zawartość do Warzone, dostępną po premierze. Cieszymy się, że nasze zespoły programistyczne, na czele których stoją Treyarch i Raven, wprowadzą kolejną, wspaniałą grę Black Ops na następną generację platform.” – powiedział Byron Beede, wiceprezes i dyrektor generalny Call of Duty w Activision

Call of Duty Black Ops Cold War - 2

Call of Duty Black Ops: Cold War – na zwiastunie

Gra przedstawi historię amerykańskiej grupy zadaniowej, której celem będzie pokrzyżowanie planów Perseusza, tajemniczego sowieckiego agenta próbującego obalić ustalony porządek świata. Zespół działa na polecenie Ronalda Reagana i pod przewodnictwem tajemniczego Russella Adlera. W drużynie są Hudson, Woods i Mason oraz kilka innych, znajomych twarzy z oryginalnych Black Ops, którzy występują w roli supportu. Za fabularny tryb odpowiada Raven Software.

Call of Duty: Black Ops Cold War to czysty styl serii Black Ops, który łączy elementy popkultury z lat 80. z oszałamiającą, konspiracyjną fabułą, gdzie oszustwa i podstęp są normą, przeniesioną do wciągającej kampanii dla pojedynczego gracza. W tej kontynuacji oryginalnego Call of Duty: Black Ops gracze napotykają historyczne postacie i poznają brutalną prawdę, walcząc w najbardziej rozpoznawalnych miejscach globu, takich jak Berlin Wschodni, Turcja, Wietnam, Moskwa z czasów radzieckich i nie tylko. Jako elitarni agenci, gracze próbują zmienić trwający od dziesięcioleci stan rzeczy, podążając tropem mrocznej postaci o kryptonimie Perseusz, której misją jest zdestabilizowanie globalnej równowagi sił i zmiana biegu historii. Poza kampanią, gracze wykorzystają szeroki wachlarz broni i wyposażenia z okresu Zimnej Wojny w nowej generacji potyczek wieloosobowych i zupełnie nowym trybie Zombie.

Podczas tworzenia postaci będziemy wybierać między innymi płeć czy też odcienie skóry. Twórcy pozwalają nam nie zagłębiać się w edytor i wybrać już stworzonego bohatera. Gracze mają zostać pozytywnie zaskoczeni różnymi ścieżkami, dzięki którym wykonają misje, a przed przykładowo fabularnym zadaniem, możemy wybrać się na dwa poboczne questy, by lepiej poznać wydarzenia.

Autorzy zadbali nawet o kilka poziomów w stylu Hitmana – będziemy przemierzać otwarty teren i zajmiemy się wypełnianiem celów. Śmiałkowie otrują generała, wykradną informacje lub przesłuchają więźnia. W grze mamy faktycznie poczuć możliwości wyboru i podjęte decyzje faktycznie wpłyną na kolejne wydarzenia.

„Dzisiejszy pokaz to dopiero początek. Treyarch dostarczy połączony tryb wieloosobowy nowej generacji, a także nowe wrażenia w trybie Zombie – nie wspominając o naszych planach poszerzania i rozbudowy Call of Duty: Warzone o nowe doświadczenia dla wszystkich. Przed nami znacznie więcej!” – powiedział dyrektor Treyarch, Dan Bunting

„To zaszczyt opracowywać całkowicie nową historię dla graczy Call of Duty: Black Ops. Black Ops Cold War rozpoczyna się zaraz po oryginale, serwując graczom pełną konspiracji, emocjonującą przejażdżkę, osadzoną w latach 80. Stając u boku ulubionych przez fanów postaci, takich jak Woods, Mason i Hudson, gracze będą walczyć, aby odkryć prawdę. Nic nie jest tym, czym się wydaje, ponieważ to wybory graczy pomagają kształtować ostateczną narrację. Nie możemy się doczekać, aż fani doświadczą tego osobiście.” – powiedział Dan Vondrak, starszy dyrektor kreatywny w Raven Software

Zobaczcie zwiastuna prezentujący ujęcia z PlayStation 5. 

Sprawdźcie również pokaz gry w Warzone - gracze na początku musieli wykonać kilka misji.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Activision Call of Duty Black Ops: Cold War Treyarch