Iza Łęcka Iza Łęcka 14.09.2020 12:02
The Gunk
1382V

The Gunk nie trafi na PS5 i Nintendo Switcha. Microsoft zadbał o pełną ekskluzywność

Twórcy SteamWorld pracują nad zupełnie nowym IP, które zostało zapowiedziane na ostatniej imprezie Microsoftu. Nie możemy jednak liczyć, że produkcja będzie w przyszłości dostępna na konkurencyjnych platformach. W tym wypadku mamy do czynienia z pełną ekskluzywnością Amerykanów.

The Gunk to przygodówka, która została zaprezentowana w lipcu i zadebiutuje na Xboksie Series X|S, Xboksie One i komputerach osobistych w 2021 roku. Nie poznaliśmy jeszcze pełnej daty premiery, ale możemy mieć pewność, że tym razem amerykańska korporacja nie uzyskała tylko czasowej ekskluzywności.

Image & Form potrzebowało „silnego partnera”, który najwidoczniej wyłożył wystarczająco dużo środków, by produkcja nie trafiła na konkurencyjne platformy. W rozmowie z redakcją Gamnigbolt Ulf Hartelius, reżyser gry, potwierdził, że Microsoft był niezwykle zainteresowany produkcją od momentu pierwszych dyskusji dotyczących projektu:

„Ponieważ stworzenie tej gry jest dla nas tak dużym krokiem, wiedzieliśmy, że chcemy znaleźć silnego partnera, a Microsoft był podekscytowany pomysłem od  czasu naszych najwcześniejszych rozmów.”

Reżyser został otwarcie zapytany, czy w przyszłości The Gunk może zadebiutować na PlayStation 5 lub Nintendo Switchu. W tym wypadku odpowiedź była krótka i jednoznaczna:

„Niestety, nie.”

Choć sytuacja może zawsze ulec zmianie, musimy się nastawić, że w The Gunk będziemy ratować egzotyczną, malowniczą planetę przed zagładą tylko na konsolach Microsoftu oraz PC.

Źródło: https://gamingbolt.com/the-gunk-dev-explains-xbox-exclusivity-no-plans-to-launch-on-playstation-or-switch

Tagi: Image Image & Form The Gunk Thunderful Publishing