Iza Łęcka Iza Łęcka 14.09.2020 11:16
Xbox biały kontroler
4219V

Microsoft szykuje dużą niespodziankę. Korporacja wydaje „sporo pieniędzy na coś, co nie jest przejęciem”

Amerykańska korporacja intensywnie promuje Xboksa Series X i Xboksa Series S. Według dwóch bardzo wiarygodnych źródeł, Microsoft wydaje sporo pieniędzy na niespodziankę, która może okazać się kluczowa w walce o graczy.

W zeszłym tygodniu Microsoft zaprezentował wszystkie szczegóły swoich dwóch next-genów i obecnie wyczekuje na doniesienia z obozu Sony. Kilka dni po gorących doniesieniach, japoński producent zapowiedział własną konferencję, która odbędzie się już w najbliższą środę.

Podczas podcastu GamesBeat Decides Jeff Grubb (dziennikarz GamesBeat), Imran Khan (były redaktor Game Informera) oraz Blessing Adeyoe (gospodarz Kinda Funny) rozmawiali o ostatnich ogłoszeniach Microsoftu. Odnosząc się do intensywnego czasu dla Amerykanów, Grubb poruszył temat dużej niespodzianki przygotowywanej przez korporację z Redmond – dziennikarz podkreślił, że Microsoft szykuje coś dużego:

„Microsoft wydaje dużo pieniędzy na coś, co nie jest przejęciem. To właśnie słyszałem. Nie jest to przejęcie, jednak sposób, w jaki mi to przekazano, zapowiada wielkie ogłoszenie.”

Na wiadomość zareagował Imran Khan, który potwierdził, że do niego również dotarły podobne sygnały. Podczas kolejnych minut nagrania, dziennikarze zastanawiali się, czego może dotyczyć niespodzianka Microsoftu. Zdaniem Grubba, Amerykanie mogli przejąć dużą produkcję third-party, która trafi do katalogu Xbox Game Pass.

Już wcześniej pojawiły się plotki, według których w obliczu braku Halo Infinite (gra zadebiutuje w przyszłym roku), gigant branży planuje zdobyć dużą produkcję AAA, której zadaniem będzie zachęcenie graczy nie tylko do Xbox Game Pass, ale i Xboksa Series X|S.

Źródło: https://gamingbolt.com/microsoft-is-spending-a-lot-of-money-on-something-that-isnt-an-acquisition-rumour

Tagi: Microsoft Xbox Xbox Series S xbox series x