Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.09.2020 16:37
PS5 vs. Xbox Series X|S
5827V

PS5 vs. Xbox Series X|S. Najnowsze prognozy potwierdzają sukces strategii Microsoftu

Microsoft zaprezentował już dwie konsole nowej generacji i specjaliści z Ampere Analysis są przekonani, że amerykańska korporacja odniosła duży sukces. Ujawnienie Xboksa Series S znacząco zwiększyło zainteresowanie next-genami Amerykanów.

Kończy się tydzień, w którym Microsoft zaprezentował swoje next-geny i przedstawił masę szczegółów o dwóch konsolach nowej generacji. Teraz pozostaje tylko czekać na możliwość złożenia zamówień przedpremierowych – preordery na Xboksa Series X i Xboksa Series S ruszą pod koniec miesiąca.

W rezultacie Ampere Analysis postanowiło zaktualizować swoją prognozę dotyczącą sprzedaży i Piers Harding-Rolls nie ukrywa sukcesu Microsoftu. Analityk podkreślił, że duży wpływ na rynek będzie miał Xbox Series S.

Zdaniem specjalisty część sprzedaży Xboksa Series X spadnie, ponieważ gracze zdecydują się kupić Xboksa Series S, ale jednocześnie niektórzy klienci, którzy chcieli sięgnąć po Xboksa One, zdecydują się teraz na Xboksa Series S. Fani marki Xbox mają także szybciej przechodzić z aktualnej generacji Microsoftu na nowy sprzęt.

Tak według Ampere Analysis ma prezentować się sprzedaż nowej generacji Microsoftu – poniżej znajdziecie dwa zestawienia. Drugie pochodzi z czerwca i wtedy amerykańska korporacja miała spodziewać się gorszych wyników.

PS5 - Xbox Series X i S - prognoza 1Poprzednia prognoza:

PS5 - Xbox Series X i S - prognoza 2

Źródło: https://wccftech.com/xbox-series-forecast-increased-by-analysts-following-the-s-reveal/

Tagi: Ampere Analysis PlayStation 5 PS5 Xbox Series S xbox series x