Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.09.2020 10:13
Baldurs Gate 3
1299V

Baldur's Gate 3 zapewnia efektowne konwersacje nawet w kooperacji. Filmik z nowym gameplayem

Baldur's Gate 3 ma trafić w formie Wczesnego Dostępu do dystrybucji cyfrowej już w tym miesiącu. Larian prezentuje ostatnie materiały wideo przed premierą.

Bardzo utalentowana i wielokrotnie sprawdzona w bojach ekipa Larian Studios zaprezentowała nowy materiał wideo dotyczący Baldur's Gate 3.

Tym razem studio skupia się na motywie cutscenek w trakcie licznych konwersacji w grze. Przede wszystkim kamera wykonuje zbliżenia na twarze bohaterów, co zapewnia zdecydowanie większą immersję w akcję. Jak się okazuje deweloperzy bardzo poważnie myślą też o sieciowych aspektach również w trakcie dialogów. Autorzy opracowali system "głosowania" graczy towarzyszących (współpracować w drużynie może poprzez Sieć maksymalnie 4 graczy) w trakcie pogawędek w Baldur's Gate 3. Taki mechanizm zadziała też w przypadku streamerów - gracze będą mogli oddać decyzję w ręce swojej widowni i zobaczyć na jaką opcję zagłosowało najwięcej osób. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w poniższym filmiku.

Przypominam, że w grze potwierdzono już obecność polskich napisów. We Wczesnym Dostępie doczekamy się natomiast rozgrywki na ok. 25 godzin. RPG będzie oczywiście rozszerzane po premierze Early Access, tak by w końcu - w finalnej edycji, trafić też na PS5 i XSX. Premiera pecetowa Baldur's Gate 3 we Wczesnym Dostępie odbędzie się 30 września 2020 r.

Tagi: Baldur's Gate III Larian Studios