Iza Łęcka Iza Łęcka 11.09.2020 12:47
Xbox Series X
685V

Xbox Series X pozwoli nagrywać i streamować rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy 60 fps

Microsoft zdradził kolejną informację o Xboksie Series X. Konsola amerykańskiej korporacji pozwala na komfortowe streamowanie rozgrywki w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę i również we wskazanej jakości gracze będą mogli nagrywać materiały na dysk konsoli.

Microsoft w tym tygodniu nie zwalnia tempa i kolejno ujawnia szczegóły dotyczące nowej generacji. Po otrzymaniu informacji o dacie premiery, cenie czy też specyfikacji, teraz naszedł czas na wiadomości, które szczególnie zainteresują niektórych graczy – dotyczące streamingu i nagrywania materiałów.

Xbox Series X nie będzie powielał błędów swojego poprzednika, a w pudełku z konsolą pojawi się nowy kontroler umożliwiający łatwy dostęp do tworzenia własnych treści. Dodatkowy przycisk pozwoli na łatwe tworzenie przykładowo screenów, choć gracze doświadczą także lepszej jakości nagrywanych materiałów.

Mocniejsza konsola nowej generacji pozwoli na nagrywanie materiałów w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę – Xbox One X ograniczał tworzenie rozgrywki do 30 fps. Mając też odpowiednio mocne połączenie sieciowe będziemy mogli przesyłać swój gameplay w jakości 4K/60fps. Trzeba jednak zaznaczyć, że obecnie na stream we wskazanej jakości pozwala jedynie YouTube, natomiast Twitch ogranicza parametry do 1080p i 60 fps.

Microsoft nie odniósł się do kwestii Xboksa Series S, choć w tym wypadku ograniczona powinna zostać jedynie rozdzielczość (1440p).

Źródło: https://www.polygon.com/2020/9/10/21430675/xbox-series-x-gameplay-recording-streaming-4k-60-fps

Tagi: microsoft xbox xbox series x