Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.09.2020 18:14
Xbox Series S w poziomie
1116V

Microsoft potwierdza: przeciek przyspieszył prezentację. Szczegóły next-genów mieliśmy poznać później

Microsoft nie zamierzał w tym tygodniu zaprezentować Xboksa Series S oraz ujawnić konkretów Xboksa Series X. Firma zareagowała na przeciek i postanowiła przyspieszyć pokazy. Szczegóły potwierdził Phil Spencer.

Od wczoraj jesteśmy bombardowani kolejnymi szczegółami dotyczącymi nowej generacji Microsoftu. Po przecieku ruszyła lawina, a tylko dzisiaj poznaliśmy ceny obu next-genów w Polsce, ujawniono ostateczne specyfikacje czy też potwierdzono połączenie Xbox Game Pass z EA Play.

Do pewnego momentu wszystko wyglądało niczym kontrolowany przeciek, który miał rzekomo skłonić Amerykanów do ruchu, a w rzeczywistości wszystko było zaplanowane. Teraz jednak możemy potwierdzić zupełnie inny scenariusz.

Phil Spencer podziękował społeczności za „wsparcie i zachętę”. Szef marki Xbox nie ukrywa, że jego zespół poradził sobie z sytuacją, jednak tak naprawdę wszystkie szczegóły mieliśmy poznać dopiero w przyszłym tygodniu.

Jak widać Microsoft potrafił naprawdę dobrze zareagować. Możemy podejrzewać, że część materiałów była już gotowa, ale po prostu wszystko zostało opublikowane kilka dni przed planowanym terminem.

Źródło: Twitter: XboxP3

Tagi: phil spencer Xbox xbox series s xbox series x