Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.09.2020 20:06
Kena: Bridge of Spirits PS5
1646V

Kena: Bridge of Spirits włącza się na PS5 w 2 sekundy. Twórcy opowiadają o możliwościach PlayStation 5

Na PS5 zadebiutuje wiele mocnych gier AAA, ale premiera konsoli to również szansa dla mniejszych zespołów, które mogą zainteresować swoimi grami szeroką publikę. Jedną z takich produkcji jest Kena: Bridge of Spirits i dzisiaj poznaliśmy nowe szczegóły o tej wciąż tajemniczej pozycji.

Kena: Bridge of Spirits zostało zapowiedziane na The Future of Gaming, a twórcy dotychczas nie skupiali się na większej promocji gry. Sytuacja zmieni się w najbliższych dniach, ponieważ to właśnie ten tytuł trafił na okładkę Game Informera.

Deweloperzy dzielą się ciekawostkami i okazuje się, że Kena: Bridge of Spirits włącza się na PS5 w około 2 sekundy. Nie mówimy tutaj o wznowieniu rozgrywki, a normalnym włączeniu produkcji.

Josh Grier, dyrektor operacyjny w Ember Lab, potwierdził, że tytuł nie zawiera żadnych ekranów wczytywania. Deweloperzy na początku męczyli się z przygotowaniem pozycji na PS4, ale po przejściu na PlayStation 5 poczuli prawdziwą swobodę.

Świat w Kena: Bridge of Spirits jest bardziej bujny oraz gęsty, a studio wykorzystało także kontroler Dual Sense. Podczas walk poczujemy opór w triggerach podczas atakowania lub w trakcie strzelania z łuku. Ember Lab korzysta także z nowoczesnych wibracji i gracze mają poczuć, że posiadają broń w rękach.

W całym świecie Kena: Bridge of Spirits możemy natrafić na 100 malutkich stworzeń i na PlayStation 5 potencjalnie możemy je wszystkie zobaczyć na jednym ekranie. Taka sytuacja nie jest możliwa na PlayStation 4.

Studio potwierdziło, że Kena: Bridge of Spirits otrzyma bezpłatną aktualizację. Jeśli kupicie grę na PS4 to w przyszłości będziecie mogli odebrać edycję na PS5.

Źródło: https://www.gameinformer.com/feature/2020/09/08/what-does-the-ps5-bring-to-kena-bridge-of-spirits

Tagi: Ember Lab Kena: Bridge of Spirits