Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.09.2020 04:03
Cyberpunk 2077
5965V

Cyberpunk 2077 znajduje się na „ostatniej prostej”. CD Projekt potwierdza fantastyczne wyniki

CD Projekt podsumował pierwsze półrocze 2020 roku i studio odpowiedzialne za growe przygody Wiedźmina może ponownie świętować. Gracze wciąż chętnie sięgają po Wiedźmina, więc deweloperzy mogą w spokoju kończyć prace nad Cyberpunkiem 2077.

CD Projekt właśnie podsumował pierwsze półrocze 2020 roku i Grupa Kapitałowa osiągnęła 364 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli jest to niemal 70% więcej względem analogicznego okresu 2019 roku. W stosunku do pierwszego półrocza roku ubiegłego skonsolidowany zysk netto wzrósł prawie trzykrotnie i wyniósł 147 mln zł.

Trzeba na pewno zaznaczyć, że CD Projekt osiągnął najlepsze pod względem finansowym pierwsze półrocze od premiery Wiedźmina 3: Dziki Gon w 2015 roku. W tym czasie zespół osiągnął w drugim kwartale 487,11 mln zł przychodów ze sprzedaży i 241,47 mln zł zysku netto.

Tak sytuację przedstawił Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych:

„Poprawa wyników w porównaniu do ubiegłego roku jest efektem m.in. utrzymującej się popularności Wiedźmina 3, w tym bardzo dobrej sprzedaży wersji na konsole Nintendo Switch, a także debiutu gier z wiedźmińskiego uniwersum na nowych platformach. Pod koniec ubiegłego roku udostępniliśmy GWINTa użytkownikom urządzeń z systemem iOS, zaś w I półroczu br. miał on swoją premierę na systemie Android. Wojna Krwi trafiła na Nintendo Switch. Przygotowane po raz pierwszy wersje mobilne naszych gier zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez graczy”

To właśnie CFO potwierdził również, że wydatki na produkcję gier i nowych technologii wyniosły w omawianym okresie 114 mln zł i przełożyło się to na wzrost skumulowanego salda nakładów na prace rozwojowe do poziomu 483 mln zł. Główną część z tych pieniędzy pożera Cyberpunk 2077, który „znajduje się na ostatniej prostej, bardzo intensywnej finalnej fazy prac”.

Ze względu na sytuację na świecie, Cyberpunk 2077 był sprawdzany przez redakcje w wyjątkowych okolicznościach, ale nawet w takiej sytuacji ponad 120 dziennikarzy zagrało w nową grę i mogło podzielić się swoimi wrażeniami.

„Ponad 120 dziennikarzy i liderów opinii branży gamingowej z 15 krajów zagrało w kilkugodzinny fragment Cyberpunka. Zebraliśmy ogrom pozytywnych opinii, co bardzo nas cieszy i motywuje do dalszej pracy”

Możemy jednocześnie spodziewać się kolejnych wyjątkowych rezultatów. Gra ma nie zostać już opóźniona i następne sprawozdanie zostanie opublikowane już po premierze Cyberpunk 2077, więc firma będzie mogła podsumować wyniki gry oraz licznych kampanii – jak wiadomo dzisiaj wspominaliśmy o koszulkach, a wczoraj zapowiedzieliśmy współpracę z napojem energetycznym.

Źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/media/aktualnosci/cd-projekt-podsumowuje-i-polrocze-2020-roku/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077