Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 05.09.2020 16:15
cyberpunk 2077
3774V

Cyberpunk 2077 na PS5 i XSX nie będzie kosztował 70 dolarów. CD Projekt RED wyjaśnia sytuację

Jeden z pracowników CD Projekt RED zdradził, że firma nie ma zamiaru zwiększać cen wydawanych przez nich produkcji.

Wiemy już, że Cyberpunk 2077 nie powinien zaliczyć jakiegokolwiek opóźnienia. Produkcja Polaków ze studia CD Projekt RED powinna zadebiutować dokładnie 19 listopada na rynku. Tajemnicą nie jest również to, że deweloperzy pracują nad next-genową wersją gry, która będzie skierowana dla osób chcących poznać rzeczoną historię na PlayStation 5 lub Xboksie Series X. 

Patrząc na ostatnie działania niektórych wydawców, gołym okiem mogliśmy zauważyć, iż ceny next-genowych gier wzrastają. Społeczność zaczęła się martwić, czy podobną drogę obierze CD Projekt RED. Na pytanie odpowiedział Michał Nowakowski, wiceprezes ds. rozwoju biznesu, który ochoczo oznajmił, iż firma nie będzie zwiększała cen swoich produkcji.

Zapowiedzieliśmy przedsprzedaż naszej gry w USA na poziomie 59,99 dolarów i nie zamierzamy zmieniać tej ceny w ostatniej chwili.

Nie wiadomo, jak Polacy postąpią w przypadku kolejnych projektów, które będą tworzone wyłącznie z myślą o nadchodzących konsolach Sony i Microsoftu. Deweloperzy często uśmiechają się w stronę swoich fanów (np. brak DRM na PC), więc bardzo możliwe, że koszt ich pozycji wciąż będzie wynosić 60 dolarów.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/cyberpunk-2077-is-preparing-to-enter-certification-and-wont-cost-70-on-next-gen/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077