Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.09.2020 14:30
Mulan skrajne oceny
1750V

Mulan podzieliła widzów. Skrajnie różne oceny nowego filmu Disneya od widowni i recenzentów

Wiele wskazuje na to, że najnowsza produkcja Disneya spotkała się z niemałym zamieszaniem. Filmu dużo bardziej przypadł do gustu krytykom niż pozostałym widzom. 

"Mulan" to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Niestety okazał się także jednym z tych, których premierę znacząco opóźniła pandemia koronawirusa - produkcja miała zadebiutować początkowo jeszcze w marcu, ale przez wzgląd na zamknięcia kin, trafi do Polskich placówek dopiero za kilka dni. Jeśli wciąż nie jesteście przekonani, koniecznie rzućcie okiem na finalny zwiastun, który udostępniono niedawno

Jeżeli i to Was nie przekonuje, to na pewno nie pomogą oceny w Internecie - są one bowiem skrajnie różne. Uogólniając - krytykom film przypadł do gustu znacznie bardziej niż niezależnym widzom. Pierwszą różnicę zauważymy, gdy sprawdzimy oceny w serwisie Rotten Tomatoes. Tam wśród 205 ocen recenzentów aż 80% jest pozytywnych. Znacznie gorzej prezentuje się to w przypadku widowni, gdzie tylko 57% spośród 2000 głosów było na plus

Jeszcze większa różnica rysuje się w przypadku agregatora Metacritic. Średnia ocen 45 redakcji wyniosła 68 punktów na 100 możliwych. Pojawiła się nawet "setka" (od San Francisco Chronicles), ale także 25/100 (Slant). Znacznie gorzej jest jednak w przypadku widzów, gdzie uśredniając 250 ocen, średnia wyniosła zaledwie 2.8 w dziesięciopunktowej skali. Można wręcz odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z bombardowaniem. 

Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii, to recenzję napisał oczywiście Jędrzej - znajdziecie ją w tym miejscu. Jak zawsze wypunktował, co w jego mniemaniu zagrało, a co można było zrobić lepiej. Koniecznie sprawdźcie! 

Źródło: https://www.rottentomatoes.com/m/mulan_2020
https://www.metacritic.com/movie/mulan-2020

Tagi: Disney film Mulan oceny