Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 05.09.2020 14:33
Ojciec Chrzestny III - nowa wersja
1113V

Francis Ford Coppola zamierza wydać reżyserską wersję filmu Ojciec Chrzestny III. Będzie nowe zakończenie

Pierwsze dwie odsłony Ojca chrzestnego są jednymi z najwybitniejszych filmów w historii całej kinematografii i to właśnie one do dziś stanowią wzór tego, jak robić dobre filmy. Tego samego nie można niestety powiedzieć o trzeciej części trylogii.

W tym roku odbędzie się okrągła 30. już rocznica wypuszczenia do kin jednej z największych klap w dziejach - filmu, który totalnie zmarnował drzemiący w nim potencjał i zamiast świetnie zwieńczyć całą sagę Mario Puzo, zrobił z niej co najwyżej przeciętniaka. Zdaniem Francisa Forda Coppoli to idealna okazja ku temu, aby przywrócić nieudanemu dziełu jego oryginalny blask i za pomocą niewykorzystanych materiałów zmontować go od nowa tak, aby spełniał oryginalną wizję autorów.

 To właśnie dlatego odświeżona wersja, która trafi w grudniu do kin na całym świecie, będzie nosić tytuł Mario Puzo’s The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone - oryginalny roboczy tytuł "trójki" brzmiał właśnie The Death of Michael Corleone. Ekipa odpowiedzialna za film postanowiła zeskanować oryginalne negatywy filmu w 4K i dzięki nim nadać mu współczesnego blasku.

Według reżysera możemy liczyć nie tylko na dodatkowe ujęcia, ale na kompletną rewizję, a co za tym idzie zaliczają się do tego nowe sceny początkowe, lepsze zakończenie, poprawiona muzyka i bardziej zgrabne ukazanie dobrze znanych sytuacji.

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/ford-coppola-pracuje-nad-wersja-rezyserska-ojca-chrzestnego-iii-1599226430
https://deadline.com/2020/09/francis-coppola-godfather-part-iii-recut-limited-december-theatrical-release-1234570031/

Tagi: filmy godfather kino mario puzo ojciec chrzestny iii