Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.09.2020 17:22
Mroczny Batman skasowana gra
2924V

Mroczny Batman powstawał. Grafik zaprezentował materiały ze skasowanej gry

Od miesięcy czekaliśmy na nową grę w uniwersum Batman Arkham, ale zamiast kolejnej przygody Batmana, Warner Bros. Montreal przedstawiło Gotham Knights. Możemy mieć jednak pewność, że mroczna przygoda powstawała.

W grudniu 2016 roku miałem okazję wspomnieć o nadciągającej prezentacji nowego Batmana. Gra nie została ujawniona, a w lutym 2017 roku przedstawiłem na portalu szczegóły Batman: Arkham Insurgency. Gra pomimo bardzo zaawansowanej fazy produkcji, została anulowana i deweloperzy z Montrealu rozpoczęli przygotowanie zupełnie nowej pozycji. Jak teraz wiadomo – padło na Gotham Knights.

W projekt był najwidoczniej zaangażowany Jerad S.Marantz, grafik koncepcyjny, który postanowił opublikować kilka materiałów z anulowanego Batmana. Rysunki potwierdzają, że deweloperzy postawili na mroczną i odrobinę futurystyczną (po stroju Obrońcy Gotham) wizję uniwersum.

Gra nigdy nie została zapowiedziana, ale po latach mogę zdradzić ciekawostkę – kilka redakcji było już poinformowanych o zapowiedzi „nowego Batmana”, która miała nadejść pod koniec 2016 roku. Wydawca przygotowywał materiały, które miał rozesłać przed samym pokazem. Niespodziewanie przed wydarzeniem zmieniono plany i ekipa z Montrealu na kolejne lata utknęła przy nowym tytule. Batman: Arkham Insurgency nie był wystarczająco dobry, by móc równać się z Batman Arkham Knight.

Batman skasowany tytuł - 1

Batman skasowany tytuł - 2

Batman skasowany tytuł - 3

Batman skasowany tytuł - 4

Batman skasowany tytuł - 5

Źródło: https://mp1st.com/news/cancelled-batman-game-images-surface-shows-an-evil-looking-batman-king-shark

Tagi: Batman Batman: Arkham Insurgency batmana akham Warner Bros. Games Montreal