Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2017 16:06
Batman: Arkham Insurgency może okazać się nową opowieścią w świecie Batman: Arkaham.
6702V

Batman: Arkham Insurgency. Olbrzymie przecieki o nowej grze

Sympatycy Nietoperza powinni za chwilkę otworzyć szampany. W Sieci pojawiły się przecieki, które prezentują konkretne informacje o Batman: Arkham Insurgency, czyli nowej produkcji umiejscowionej w świecie Batman: Arkham.

Na wstępie zaznaczam, że to wciąż nie są potwierdzone informacje, ale na 8 marca Warner Bros. zapowiedziało „wielkie ogłoszenie”. Wcześniejsze plotki sugerowały, że twórcy z WB Montreal przygotowują nową opowieść w uniwersum Batman: Arkham.

Batman: Arkham Knight w Encyklopedii PPE.pl

Według ostatnich przecieków WB Montreal pracowało nad dwoma tytułami – nowym Batmanie oraz grze w świecie Suicide Squad. Wydawca skasował ten drugi projekt i skupić się wyłącznie na Nietoperzu. Poniższe przecieki zaprezentował pracownik, który miał rozwijać projekt Suicide Squad, ale oczywiście posiada również konkretne informacje o Batmanie.

Ostrzegam przed spoilerami!

Batman: Arkham Insurgency zostało umiejscowione około 3 lata po wydarzeniach z Arkham Origins. Gra śmiga na silniku Arkham Knight, a jest przygotowywana od 2014 roku. Głównymi bohaterami opowieści zostali Batman oraz Robin (Dick Grayson od 2 lat jest pomocnikiem Nietoperza).

Wydarzenie rozgrywają się w nadmorskiej dzielnicy Gotham, której rozmiar przypomina trzecią wyspę z Arkham Knight, ale tym razem wejdziemy do prawie wszystkich budynków. Opowieść zapowiada się ciekawie – mnóstwo przestępców uciekło z Blackgate oraz Arkham Asylum i policja straciła całkowitą kontrolę nad Gotham. Na mapie pojawią się cywile, których trzeba będzie uwolnić.

Batmobile pojawi się w grze, ale został zmieniony. Autorzy zdecydowali się wyrzucić battle mode, a podczas misji nacisk będzie skupiony na pościgach. Tryb Duel Play nadal pojawia się w grze, ale twórcy wyrzucili Dual Takedowns, lecz dodali do pozycji wiele nowych kombinacji ataków.

Istotne zmiany pojawią się w walce, która będzie bardziej wymagająca. Głównymi złoczyńcami zostali Owlman oraz Court of Owls, ale w grze napotkamy jeszcze na: Maxie Zeus, Dollmaker, Killer Moth, Anarky, Two-Face, Blockbuster, Ventriloquist, Cornelius Stirk, Tweedledee oraz Tweedledum, Dusan al Ghul, Mad Monk, Dala, Riddler i oczywiście…  Jokera.

Twórcy nie zapomnieli tym razem o walkach z bossami. Premiera? Podobno jeszcze w listopadzie, ale możliwe, że pojawi się opóźnienie, ponieważ Batman: Arkham Insurgency faktycznie miało zostać zaprezentowane pod koniec ubiegłego roku.

Batman: Arkham Knight - zwiastun „Ojciec do syna"

Tagi: batman: arkham insurgency przeciek Warner Bros. warner bros. montreal