Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2017 19:30
Batman: Arkham Insurgency opóźnione
2755V

Batman: Arkham Insurgency powstaje od nowa?

W lutym prezentowałem na portalu bardzo szczegółowe informacje o Batman: Arkham Insurgency. Tytuł Warner Bros. Montreal miał zostać zaprezentowany w przeciągu następnych tygodni, ale do dzisiaj nie doczekaliśmy się oficjalnej informacji. Podobno nie jest to przypadek, ponieważ gra mogła zaliczyć znaczące opóźnienie, które przez informatora określane jest jako „reboot”.

Konkretne przecieki o Batman: Arkham Insurgency ujawnił były pracownik Warner Bros. Montreal, który po zmianie pracodawcy postanowił opowiedzieć o projekcie. Gra zapowiadała się na kolejny ciekawy projekt w świecie Batmana, ale od wielu miesięcy nie otrzymaliśmy oczekiwanej prezentacji.

Batman: Arkham Insurgency. Olbrzymie przecieki o nowej grze

Plotki o nowej grze Batmana sięgają końcówki ubiegłego roku. Wtedy to pojawiły się informacje, według których Warner Bros. Montreal pracował nad dwoma projektami – grą umiejscowioną w świecie Legionu Samobójców i nową przygodą Batmana.

Szefostwo Warner Bros. zdecydowało się na rozwijanie wyłącznie tej drugiej pozycji, więc jeden z pracowników odpowiedzialnych za Legion postanowił pochwalić się konkretami. Warto jednak odnotować, że prezentacja Batmana miała odbyć się w pierwszym tygodniu grudnia 2016 roku… Ale przed samym show zespół opuścili między innymi szef Martin Carrier oraz producent wykonawczy Reid Schneider.

Nie znamy tak naprawdę powodów rezygnacji wywołanych do tablicy deweloperów, ale dzisiejsze rewelacje pozwalają dopowiedzieć historię. Jason Schreier – redaktor Kotaku, który już wcześniej informował o produkcji – wspomniał na Twitterze o „reboocie” projektu.

„Nie miałbym zbyt wielkich oczekiwań. Ostatnio słyszałem, że gra powstaje od nowa.”

W sumie powinienem napisać, że nie są to dobre informacje dla fanów Nietoperza, ale w zasadzie… Może i to lepiej? Seria Arkham potrzebuje mocnych produkcji, które będą prezentować poziom zbliżony do Batman: Arkham Knight, a najwidoczniej z Batman: Arkham Insurgency działo się coś niedobrego…

Źródło: Twitter.com

Tagi: Batman: Arkham Insurgency Warner Bros. Warner Bros. Montreal