Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.09.2020 17:31
Microsoft Flight Simulator Asobo Studio Xbox Game
889V

Microsoft Flight Simulator największą premierą w historii Xbox Game Pass na PC. Microsoft potwierdza wyniki

Bez wielkiego zaskoczenia. Microsoft Flight Simulator przyleciał do Xbox Game Pass i od razu podbił usługę. Żadna z dotychczasowo udostępnionych gier na PC nie osiągnęła tak dobrych wyników. Korporacja z Redmond przedstawiła rezultaty.

Microsoft Flight Simulator zadebiutował 18 sierpnia i amerykańska korporacja postanowiła podsumować premierę. Od czasu debiutu ponad 1 mln unikalnych graczy sprawdziło najnowszą propozycję Asobo Studio, a dodatkowo tytuł ustanowił rekord – jest to największa premiera gry w historii Xbox Game Pass na PC.

Piloci aktualnie wzięli udział w ponad 26 mln lotów, podczas których przelecieli ponad 2 mld mil – jest to odpowiednik ponad 40 tysięcy lotów dookoła globu.

Korporacja z Redmond potwierdza, że to dopiero początek, a gracze mogą oczekiwać stałego rozwoju Microsoft Flight Simulator. Tytuł w tym tygodniu otrzymał aktualizację, która zajmuje się wyeliminowaniem problemów z pobieraniem. Studio planuje także tematyczne DLC, ale na większe konkrety dotyczące rozbudowania symulatora musimy zaczekać.

W zasadzie pozostaje tylko jedno pytanie – kiedy Microsoft Flight Simulator przyleci na Xboksa One? Mam nadzieje, że grę będziemy mogli sprawdzić pod koniec roku.

Przeczytajcie naszą recenzję Microsoft Flight Simulator oraz sprawdźcie przeloty nad Huraganem Laura. Gracze wpadli na ciekawy pomysł i zadbali o szereg ładnych materiałów.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/09/03/microsoft-flight-simulator-is-the-biggest-game-launch-in-xbox-game-pass-for-pc-history-with-over-1-million-players-to-date/

Tagi: Asobo Studio Microsoft Flight Simulator Xbox Game Studios