Iza Łęcka Iza Łęcka 28.08.2020 12:45
Microsoft Flight Simulator Huragan Laura
1494V

Microsoft Flight Simulator ponownie zachwyca. Niesamowite przeloty nad Huraganem Laura

Huragan Laura uderzył w Luizjanę, pozostawiając po sobie falę zniszczeń. Mając w pamięci możliwości Microsoft Flight Simulator, spora część graczy postanowiła sprawdzić jak zjawisko tak silnego wiatru zostało zaprezentowane. Niektórzy podążali za huraganem przez dłuższy czas, czego efektem są zniewalające ujęcia.

Microsoft Flight Simulator to aktualnie jedna z najlepszych gier (przeczytajcie naszą recenzję), która niejednokrotnie zachwyciła już graczy, oferując niezwykle dopracowaną symulację. Twórcy z Asobo Studio współpracowali z serwisem meteorologicznym Meteoblue, by zaimplementować w pozycji pogodę w czasie rzeczywistym, co coraz większa rzesza entuzjastów dalekich lotów skwapliwie wykorzystuje. Dramatyczne przejście Huraganu Laura nad południowym wybrzeżem USA również było obserwowane przez graczy w ramach przelotów.

Co ciekawe, wraz z upływającymi godzinami liczba chętnych, którzy w Microsoft Flight Simulator sprawdzali skalę zjawiska, była coraz większa. Gracze zostali zaskoczeni nie tylko rozmiarem huraganu, ale i jego widowiskowością – ich podróże były udokumentowane, obrazując wiele niemal zapierających dech w piersiach pejzaży.

Jeden z użytkowników Twittera (TechnicalDIY) celnie spostrzegł, że Microsoft Flight Simulator może zaproponować zupełnie nowy gatunek w grach (choć idealnie pasuje stwierdzenie „nowego zjawiska”). Możliwości produkcji Microsoftu mogą zachęcać kolejnych entuzjastów gier do śledzenia podobnych zmian pogody w późniejszym czasie.

Źródło: https://kotaku.com/players-are-chasing-hurricanes-in-microsoft-flight-simu-1844869440

Tagi: Asobo Studio Microsoft Flight Simulator Xbox Game Studios