Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.09.2020 14:37
fortnite
814V

Fortnite posiada czarny rynek skradzionych kont wart fortunę. Złodzieje korzystają ze specjalnych narzędzi

Wielki hit Epic Games angażuje graczy z całego świata, ale nie każdy chce rozwijać postacie od podstaw. Firma Night Lion Security przybliża proceder kradzieży i sprzedaży kont Fortnite. Czarny rynek generuje rocznie 1 mld dolarów.

Epic Games ma wciąż problemy z między innymi Apple, ale korporacja rozpoczęła już nowy sezon w Fortnite, dzięki któremu do gry trafili superbohaterowie Marvela. Nie bez powodu tematem produkcji zajęli się specjaliści z firmy Night Lion Security, którzy potwierdzają niecodzienną sytuację.

Według raportu, każdego dnia dziesiątki tysięcy skradzionych kont z Fortnite są sprzedawane na czarnym rynku. Takie transakcje rocznie generują 1 mld dolarów, a przestępcy posiadają specjalne narzędzia, dzięki którym mogą sprawdzać 500 kont na sekundę – technologia zestawie konta ze skradzionymi bazami danych.

Zdaniem analityków standardowo konto Fortnite jest sprzedawane za 200-250 dolarów, ale wszystko zależy od tego, jakie skórki zostały wcześniej odblokowane lub kupione.

Night Lion Security skontaktowało się nawet z dystrybutorem i sklepem odpowiedzialnym za sprzedaż skradzionych kont. Ten pierwszy ma zajmować się rozprowadzaniem partii liczących nawet tysiące kont. Jeden ze sprzedawców zarabia na takich transakcjach nawet 20 tysięcy dolarów dziennie.

Analitycy są jednocześnie przekonani, że Fortnite to tylko jeden z tytułów, którym interesują się złodzieje. Rocznie gracze mają kupować około 700 mln kont łącznie z czterech gier: hitu Epic Games, Robloxa, RuneScape'a i Minecrafta.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-08-27/stolen-fortnite-accounts-sold-as-part-of-1-billion-black-market

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software