Iza Łęcka Iza Łęcka 03.09.2020 08:55
Rocket League
834V

Rocket League nie będzie wymagać PS Plus i NSO do rozgrywki. Xbox Live Gold wciąż będzie niezbędny do gry

Rocket League wkrótce doświadczy dużych zmian. Twórcy udostępnią grę za darmo i przejdą na model biznesowy free-2-play. Zaoferowanie produkcji za darmo wpłynie także na wymagania dotyczące PlayStation Plus oraz Nintendo Switch Online. Sytuacja nie zmieni się w przypadku Xbox Live Gold.

Autorzy Rocket League przygotowują się do znaczącej reorganizacji. Już wkrótce ich wielka i ceniona produkcja zostanie udostępniona za darmo, a następnie będzie rozwijana w ramach modelu biznesowego free-2-play.

Na serwerach Rocket League zmieni się całkiem sporo: cyklicznie pojawiać się będą kolejne sezony, gracze zawalczą o rankingi i będą brać udział w licznych starciach, zdobywając punkty czy też odblokowując następne poziomy Rocket Passa.

Gra zostanie udostępniona za darmo, więc bez dodatkowych kosztów pobierzemy ją z cyfrowych sklepów, ale tylko w przypadku dwóch konsol (PlayStation 4 i Nintendo Switch) gracze nie będą zmuszeni do opłacania dodatkowych abonamentów na rozgrywkę w Sieci:

„PlayStation Plus na PlayStation 4 i Nintendo Switch Online nie będą już potrzebne do gry online na tych platformach.”

Gracze korzystający z PC nie doświadczyli owej sytuacji, tymczasem w przypadku sympatyków Microsoftu, opłacających Xbox Live Gold, sytuacja się nie zmieni. Bez przeszkód pobierzemy Rocket League za darmo na Xboksa One, ale wciąż do rozgrywki niezbędny będzie abonament.

Przeczytajcie naszą recenzję Rocket League w wersji na Nintendo Switcha.

Źródło: https://www.rocketleague.com/news/rocket-league-free-to-play--seasons--new-ranks--and-more/

Tagi: nintendo switch online playstation plus ps plus Psyonix Rocket League xbox live gold