Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.07.2020 19:15
Rocket League
1949V

Rocket League będzie dostępne za darmo. Twórcy zapowiadają wielką aktualizację

Po latach rozwoju i rozbudowy, Rocket League będzie dostępne za darmo. Twórcy właśnie potwierdzili wielką aktualizację, która zadebiutuje w momencie, gdy produkcja zostanie udostępniona wszystkim graczom.

Rocket League zadebiutowało w 2015 roku i po pięciu latach aktywnego rozwoju, produkcja przejdzie na model biznesowy free-2-play. Latem zostanie opublikowana wielka aktualizacja, która zaproponuje wszystkim graczom produkcję – jeśli macie w swojej bibliotece pozycję, to otrzymacie status Legacy.

Studio potwierdziło, że aktualizacja przyniesie wiele zmian: odświeżone turnieje, nowe wyzwania, cross-platformowe zmagania, cross-progresję, Rocket Pass czy też rankingową rywalizację. Gra będzie także dostępna na Epic Games Store i tym samym wyskoczy ze Steam – tytuł pobiorą posiadacze produkcji z wersji na Steam i klienci mogą wciąż liczyć na pełne wsparcie (nowe funkcje i aktualizacje).

Wspomniany status Legacy zawiera: wszystkie wcześniej wydane DLC, tytuł „Est. 20XX”, który zaprezentuje rok rozpoczęcia rozgrywki w Rocket League, 200+ pospolitych przedmiotów zostanie ulepszonych do statusu Legacy, złoty Cosmos Boost, koła Dieci-Oro czy też baner Huntress Player.

Jeśli graliście w Rocket League przed tym ogłoszeniem – zgarniecie także Faded Cosmos Boost. Wszystkie dodatki zostaną udostępnione po przejściu na model biznesowy free-2-play. Teraz możecie sprawdzić sporo ciekawych Easter Eggów z gry.

Źródło: https://www.ign.com/articles/rocket-league-will-become-free-to-play-in-summer-2020

Tagi: Psyonix Rocket League