Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.08.2020 14:46
Patryk Vega
1708V

Patryk Vega szykuje własne VOD z przełomową technologią. Reżyser zapowiada film o pandemii

Patryk Vega nie przestaje zaskakiwać. Reżyser przygotowuje już kolejny film i bez dużego zaskoczenia – twórca zaprezentuje widzom opowieść powiązaną z aktualnie trwającą pandemią. Widzowie mogą także liczyć na specjalną platformę VOD.

Patryk Vega to bardzo barwna postać, której filmy zarabiają miliony, a on sam ma wielką chęć przedstawiania nowych produkcji – z tego powodu ostatnią opowieść kręcił podczas trwania pandemii. Teraz jednak Vega może już myśleć o kolejnym projekcie i będzie nim oczywiście film o aktualnej sytuacji na świecie:

„W dużej mierze to film o epidemii samotności. Punkt wyjścia jest taki, że ludzie, mając coraz większy dostęp do wyzutego z uczuć seksu, mają jednocześnie coraz większą trudność z budowaniem relacji bliskości i miłości z drugim człowiekiem. Ta pandemia, która spotyka bohaterów, jest czymś, co zaczyna przewartościowywać ich postawy. Jestem bardzo zadowolony z tego, że na potrzeby tego filmu nakręciłem kilkadziesiąt bardzo spektakularnych ujęć miasta. Mieliśmy wtedy na początku pandemii taki czas, gdzie w centrum były zupełne pustki. Mam ujęcia Emilii Plater czy innych ulic, które wyglądają jak z filmu "28 dni później". To jest coś, co się według mnie prędko nie powtórzy, a robi to wrażenie takiego "wow". Cieszę się, że nakręciłem to już wtedy z myślą o tym filmie.”

Pierwsze informacje o nowym filmie otrzymała redakcja Filmweb, która dowiedziała się również, że produkcja zostanie opublikowana w lutym 2021 roku. Wkrótce powinny rozpocząć się prace na planie, więc najwidoczniej wszystko w przypadku Patryka Vegi zmierza w odpowiednim kierunku.

Reżyser potwierdził także ciekawą wiadomość: pracuje z grupą informatyków nad zupełnie nową platformą VOD, która ma charakteryzować się nowoczesnym rozwiązaniem. Vega jest przekonany, że cały świat będzie chciał kupować technologię od Polaka:

„Uważam, że mam epokowe rozwiązanie, które opatentuję w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Jestem przeświadczony, że najwięksi gracze będą chcieli to ode mnie kupić. Składając tę inwestycję do kupy, muszę ją chronić pod rozmaitym względem. Chociażby takim, że nie biorę nawet do tworzenia tego na poziomie software'u dużej firmy. Dlatego, że się boję, że mi to rozwiązanie ukradną i zaimplementują do innych swoich partnerów biznesowych. W związku z czym tworzymy to w takiej dość hermetycznej grupie z informatykami. Zmierzamy do tego, aby to jak najszybciej opatentować.”

Na jaki plan wpadł twórca „Botoksu”? Z tym pytaniem muszą teraz zmierzyć się szefowie największych platform VOD, ale aktualnie Vega nie chce wchodzić w szczegóły. Jak podał – obawia się, że jego pomysł zostanie wykradziony i nawet jeśli miałby wygrać 100 mln w sądzie, to konkurencja na tym patencie może stworzyć biznes na miliard dolarów. Z tego powodu nad projektem pracuje mała grupa ludzi.

Patryk Vega potwierdził również, że w przyszłym roku nakręci ostatni film w Polsce. Następnie twórca rozpocznie podbijanie międzynarodowego świata kina.

Źródło: https://www.filmweb.pl/news/TYLKO+U+NAS%3A+Patryk+Vega+zak%C5%82ada+w%C5%82asn%C4%85+platform%C4%99+VOD-139102?
zdjęcie: facebook.com/PatrykVegaOfficial/photos

Tagi: pandemia Patryk Vega vega vod