Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.06.2020 14:31
Patryk Vega
2950V

Polityka Patryka Vegi z fantastycznym wynikiem. Reżyser zarobił miliony

„Polityka” nie była najlepiej ocenianym filmem Patryka Vegi, ale widzowie bardzo chętnie zapoznali się z produkcją. Reżyser bez problemu spłacił zewnętrznych inwestorów i wrzucił do swojej kieszeni ponad 3 mln zł.

Patryk Vega chętnie bierze na warsztat kontrowersyjne tematy i przedstawia wydarzenia w swój charakterystyczny sposób. Nie wszystkie historie cieszą się gigantycznym zainteresowaniem, ale przykładowo „Polityka” to dobry przykład pokazujący, że Polacy chcą podobnych atrakcji.

„Politykę” (sprawdźcie naszą recenzję) w kinach zobaczyło 1,89 mln widzów i zajął piąte miejsce wśród ubiegłorocznych hitów. Film wygenerował 13,85 mln zł przychodów, a stworzenie produkcji kosztowało 7,41 mln zł. Zewnętrzni inwestorzy wyłożyli 3,7 mln zł, a na koniec wyciągnęli aż 6,92 mln zł.

Za produkcję filmu odpowiadała spółka Love Vega, w której 98% udziałów posiada oczywiście Patryk Vega. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie władz spółki, podczas którego zdecydowano się wypłacić cały zeszłoroczny zysk w formie dywidendy. Ten ruch sprawił, że na konto Vegi wpłynęło okrągłe 3,39 mln zł.

Jeśli z jednego filmu można wyciągnąć nawet 3 mln zł, to czy ktokolwiek zrezygnowałby z tworzenia takich propozycji? Powiedzmy sobie szczerze: ludzie najwidoczniej chcą historii przedstawionych właśnie w taki sposób.

Źródło: https://www.donald.pl/artykuly/FiU3MEoC/filmy-vegi-zarabiaja-odwrotnie-proporcjonalnie-do-ocen-krytykow-sukces-polityki

Tagi: Patryk Vega polityka wyniki wyniki oglądalności