Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 29.08.2020 15:30
Aragami 2 oficjalnie zapowiedziane
697V

Aragami 2 oficjalnie zapowiedziane. Sequel hitu Lince Works trafi również na następną generację

Kontynuacja świetnie przyjętej gry od Lince Works, Aragami, została właśnie oficjalnie zapowiedziana na przyszły rok! Twórcy postawili na małą zmianą klimatu. 

Aragami 2 to kontynuacja świetnie przyjętej odsłony trzecioosobowej "skradanki" z 2016 roku od Lince Works. Produkcja sprzed czterech lat okazała się sporym sukcesem, a wielu nazwało ją "spadkobiercą Tenchu". I choć zdaje się, że marka obrała nieco inne tory, to wciąż ciekawa opcja dla fanów projektów o shinobi. 

Wczorajszy Opening Night Live był tylko częścią (choć główną) zastępstwa za coroczny Gamescom (nasze wrażenia możecie przeczytać w tym miejscu). Dzień później przyszedł czas na nieco mniejsze gry i wśród nich nie zabrakło wspomnianej kontynuacji - Aragami 2

Historia gry rozegra się 100 lat po wydarzeniach z Aragami i opowie o frakcjach rywalizujących ze sobą o pełną władzę. Jeden z reżyserów, David Leon, powiedział, że zespół Lince Works zamierza pójść na całość:

Ta kontynuacja przyniesie rewelacyjny nowy świat, historię i nową mechanikę rozgrywki, aby stworzyć zupełnie odświeżone doświadczenie. Dodamy też walkę i współpracę do naszej podstawowej mechaniki skradania. Uważamy, że gracze pokochają ją i nie możemy się doczekać, aby pokazać nieco więcej.

Trzeba przyznać, że brzmi i wygląda bardzo interesująco. Osobiście jestem fanem pierwszej odsłony, więc czekam na kolejne materiały. Co ciekawe - gra ma ukazać się także na przyszłą generację konsol! 

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/08/aragami_2_sneaks_onto_ps5_and_ps4_next_year

Tagi: Aragami 2 Lince Works