Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.08.2020 14:23
PS5 konsola z góry
3765V

PS5 z premierą w połowie listopada? „PlayStation zarezerwowało już znaczące środki na marketing”

Sony i Microsoft wciąż oficjalnie nie przedstawiają dat premier PlayStation 5 i Xboksa Series X, ale kolejne firmy nie mogą czekać. Marketingowcy muszą ustalać plany promocji urządzeń i właśnie dzięki nim mogliśmy poznać daty premier PS5 i XSX.

W środę Sony wysłało wiadomość do graczy ze Stanów Zjednoczonych, którzy mogli wyrazić chęć złożenia zamówienia przedpremierowego na PS5. Przyszli klienci nie poznali ceny oraz daty premiery nowej generacji od japońskiej korporacji, ale wkrótce musimy poznać ostateczne szczegóły.

PS5 z premierą w połowie listopada?

Choć oficjalnie nie wiemy, kiedy zadebiutuje PlayStation 5, to jednak możemy spodziewać się, że urządzenie trafi na rynek w przeciągu następnych 3 miesięcy – 27 listopada odbywa się Czarny Piątek i do tego czasu producenci obu konsol muszą zaprosić graczy do kupienia nowej generacji. Microsoft już wcześniej potwierdził, że Xbox Series X zadebiutuje w listopadzie.

Nadal nie otrzymaliśmy konkretów, ale ciekawe informacje przedstawiła redakcja VGC. Dziennikarze korzystając z danych uzyskanych od sprzedawców są przekonani, że PlayStation 5 zadebiutuje w połowie listopada:

„Wiemy, że w Wielkiej Brytanii PlayStation zarezerwowało już znaczące środki na marketing na siedem dni rozpoczynających się od piątku, 13 listopada. Wiele źródeł detalicznych poinformowało nas również, że premiera w tym okresie będzie zgodna z ich oczekiwaniami.”

Jak wiadomo Sony nie może wrzucić konsoli z dnia na dzień do sklepów, a wszystko musi zostać poprzedzone odpowiednią akcją marketingową. To też wiąże się z „miejscem na reklamę” – sklepy, telewizja czy też nawet strony internetowe muszą poznać informacje z wyprzedzeniem, by zarejestrować miejsce na promocję produktu.

Jeśli Sony nie zdecyduje się na zmiany, to PlayStation 5 zadebiutuje w okolicy takich tytułów jak: Call of Duty: Black Ops Cold War, Assassin’s Creed: Valhalla oraz Cyberpunk 2077.

Xbox Series X z premierą na początku listopada

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Xboksa Series X. Zdaniem VGC, konsola Microsoftu trafi na rynek pierwsza i będzie dostępna „w pierwszym tygodniu listopada”, ale redakcja wspomina, że amerykańska korporacja może jeszcze przesunąć premierę na drugi tydzień listopada – i tak sprzęt trafi na rynek przed PS5. Microsoft też spodziewa się, że Sony uruchomi PlayStation 5 w trzecim tygodniu miesiąca.

„Źródła z Xboksa potwierdziły, że szefowie platformy również spodziewają się, że PS5 pojawi się w tygodniu rozpoczynającym się od 13 listopada.”

Jeśli obie firmy zdecydują się zaproponować konsole w piątki, to sytuacja może wyglądać następująco:

  • 6 listopad – Xbox Series X (pierwsza wersja)
  • 13 listopad – Xbox Series X (druga wersja)
  • 20 listopad – PlayStation 5

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/features/when-will-ps5-release/

Tagi: Microsoft playstation 5 playstation 5 premiera ps5 ps5 premiera sony Xbox Series X xbox series x premiera XSX