Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.08.2020 21:15
xbox series x
3431V

Xbox Series X zadebiutuje w listopadzie z „tysiącami gier z 4 generacji”. Znamy pierwsze startowe produkcje

Jak zareagować na opóźnienie najważniejszej gry ze swojego katalogu? Microsoft właśnie potwierdził, że Xbox Series X zadebiutuje w listopadzie i konsola na start otrzyma „tysiące gier”. Niestety, na liście nie znajdziemy wielkiej przygody Master Chiefa.

Microsoft postanowił zareagować na opóźnienie premiery Halo Infinite. Na blogu amerykańskiej korporacji pojawiła się wiadomość, według której – Xbox Series X zadebiutuje w listopadzie. Firma pierwszy raz oficjalnie potwierdziła miesiąc premiery, ale nie powinna to być dla nikogo zaskakująca wiadomość.

W specjalnym komunikacie Microsoft potwierdza, że konsola zadebiutuje „globalnie” w listopadzie i od początku otrzyma „tysiące gier” z „czterech generacji”, a „ponad 100 zostanie zoptymalizowanych pod kątem Xboksa Series X” – te tytuły wykorzystają moc nowej generacji. Deweloperzy zadbają o wykorzystanie ray tracingu, 120 klatek na sekundę, szybsze ładowanie i błyskawiczne ładowanie – te funkcje będą dostępne w Xboksie Series X od startu.

Firma podkreśla, że ponad 50 nowych gier otrzyma „optymalizację”, na liście pojawiają się: Assassin’s Creed Valhalla, Dirt 5, Gears Tactics, Yakuza: Like a Dragon oraz Watch Dogs: Legion. Gracze mogą także liczyć na szerokie wykorzystanie technologii Smart Delivery.

W dniu premiery zagramy także w: The Medium, Scorn, Tetris Effect: Connected. Są to trzy potwierdzone gry ekskluzywne, które będą dostępne od debiutu Xboksa Series X. Microsoft potwierdza, że kolejne zostaną dopiero ujawnione. Ponad 40 wcześniej wydanych tytułów także otrzyma optymalizację – na liście pojawiają się Destiny 2, Forza Horizon 4, Gears 5, Ori and the Will of the Wisps, Madden NFL 21. Zestawienie będzie rozbudowane.

Wspomniane w tytule „tysiące” gier to oczywiście produkcje z czterech generacji – Microsoft zapewnia pełną Wsteczną Kompatybilność z Xboksa One oraz wszystkich pozycji wcześniej dodanych do katalogu z Xboksa 360 i pierwszego Xboksa:

„Granie w ulubione gry i franczyzy z czterech generacji Xboksa było dla nas kluczowym założeniem na następnej generacji. To zobowiązanie oznacza, że będziesz miał dostęp do tysięcy tytułów z czterech generacji - od Xboksa, przez Xboksa 360, aż po Xboksa One”

Warto tutaj dodać, że już wcześniej Microsoft potwierdził ważny szczegół: Xbox Series X od podstaw był tworzony pod wykorzystanie Wstecznej Kompatybilności i produkcje z poprzednich systemów wykorzystają moc nowego sprzętu. Tytuły będą działać szybciej (z 30 do 60 lub 60 do 120 fps), otrzymają poprawioną rozdzielczość, a nawet wsparcie HDR. Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/08/11/xbox-series-x-launching-with-thousands-of-games/

Tagi: Microsoft Xbox Xbox Series X