Iza Łęcka Iza Łęcka 24.08.2020 07:35
Apple vs Epic Games
2500V

Microsoft wspiera Epic Games w walce z Apple. Phil Spencer opublikował oświadczenie

Szef marki Xbox opublikował wiadomość wyrażającą wsparcie dla Epic Games w coraz trudniejszym konflikcie z Apple. Twórcy iPhone'ów zamierzają odciąć deweloperów pracujących na Unreal Engine od swojej infrastruktury, na co zareagował Phil Spencer.

Decyzja Epic Games o uruchomieniu bezpośrednich płatności w Fortnite może mieć duży wpływ nie tylko na jedną firmę, ale również na całą branżę. Apple planuje odciąć od swoich narzędzi i infrastruktury Unreal Engine, dlatego wydaje się coraz bardziej możliwe, że wszyscy deweloperzy pracujący na owym silniku już wkrótce nie będą mogli aktualizować swoich gier dostępnych na iOS.

Sytuacja jest na tyle zaogniona, że wczoraj Phil Spencer opublikował na Twitterze wiadomość potwierdzającą ważną informację. Microsoft złożył w kalifornijskim sądzie wniosek popierający Epic Games – korporacja z Redmond uważa, że Apple nie powinno odcinać Unreal Engine:

Przypomnijmy, że również Microsoft ma pewien problem z Apple, gdyż Project xCloud nie może poprawnie działać na iPhone'ach oraz iPadach. Odnosząc się do działania chmury, Apple wydało specjalne oświadczenie, w którym podkreślono, że usługa Microsoftu narusza wytyczne App Store.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-comes-out-in-support-of-epics-apple-restraining-order/

Tagi: apple epic games Microsoft Phil Spencer