Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.08.2020 15:21
Xbox One i Xbox Series X menu
3238V

Xbox One otrzyma dzisiaj nowe menu. Microsoft udostępnia dashboard dla Xboksa Series X

Microsoft przygotował nowe menu dla Xboksa Series X, ale firma chce oferować jedno doświadczenie wszystkim graczom. Z tego powodu nawet na aktualnej generacji skorzystamy z nowości i już dzisiaj pierwsi gracze otrzymają dostęp do nowego dashboardu.

Microsoft promuje Xbox Experience i chce oferować wszystkim graczom takie samo doświadczenie. To właśnie dzięki temu sierpniowa aktualizacja Xboksa One oferuje przebudowane menu, które zostało przygotowane z okazji nadciągającej premiery Xboksa Series X. Next-gen zadebiutuje dopiero w listopadzie, ale już dzisiaj część graczy otrzyma dostęp do odświeżonego systemu.

Firma chce stopniowo oferować nowości i już dzisiaj skorzystamy z między innymi – usprawnionej strony głównej, poprawionej skrzynki odbiorczej, dopracowanej zakładki Imprezy i Czatu, a sam dashboard ma być szybszy i bardziej przejrzysty. Poprawiono również stronę aktywności, gdzie możecie przeglądać ostatnie dokonania znajomych.

Użytkownicy programu Xbox Insiders otrzymają również dostęp do nowych funkcji – to oni sprawdzą nowy wygląd menu (między innymi zmieniony kształt kafelków oraz czcionki), wrzucą dynamiczny motyw, a nawet będą mogli zalogować się na kilku urządzeniach jednocześnie (wspominaliśmy o tym).

To początek zmian – jak to wszystko będzie wyglądać w ruchu możecie zobaczyć na nowym materiale Majora Nelsona (od 13:55).

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/08/25/xbox-one-and-xbox-series-x-new-digital-experience/

Tagi: dashboard Microsoft Xbox One Xbox Series X