Iza Łęcka Iza Łęcka 18.08.2020 13:38
Xbox One Limitowana Edycja Gears 5
1207V

Xbox One wkrótce otrzyma oczekiwaną funkcję. Gracze zalogują się na różnych urządzeniach

Microsoft przygotowuje nową funkcję, która pozytywnie wpłynie na komfort grania. Uruchomiona zostanie możliwość jednoczesnego logowania się na jedno konto z różnych urządzeń. Opcja może okazać się szczególnie użyteczna już od połowy września.

We wrześniu odbędzie się premiera Projectu xCloud (obecnie trwa beta), dzięki której również polscy gracze otrzymają możliwość korzystania z katalogu Xbox Game Pass na urządzeniach mobilnych. Zachodzące, znaczące zmian wymuszają na Amerykanach kolejne modyfikacje i przemyślenie kwestii usunięcia ograniczeń jednego logowania na koncie.

Aktualnie w momencie zalogowania się na Xboksie One S, gdy posiadamy w domu także Xboksa One X, przy włączeniu konta na drugiej konsoli, zostajemy automatycznie wylogowani z pierwszego urządzenia. Jak informuje redakcja WindowsCentral, Microsoft właśnie opracowuje funkcję umożliwiającą graczom bezproblemowe logowanie się nawet na kilku urządzeniach jednocześnie.

Tym samym korporacja z Redmond pozwoli na korzystanie chociażby z aplikacji Netflixa czy YouTube'a przez Xboksa One, podczas gdy na drugiej konsoli lub urządzeniu mobilnym (od września) będziemy grać. Nadal nie będziemy mieć możliwości jednoczesnej rozgrywki z tego samego konta na dwóch urządzeniach, jednak opisana wyżej opcja może zostać pozytywnie odebrana przez graczy, którzy korzystają z Xboksa w różnoraki sposób – przykładowo przeglądając katalog Xbox Game Pass, planując pobierania gier czy też oglądając filmy lub seriale ze streamingowych platform.

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-will-soon-let-you-sign-multiple-devices-simultaneously

Tagi: Microsoft Project xCloud Xbox One Xbox Series X