Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.08.2020 16:17
Xbox Series X dashboard
2402V

Xbox Series X zadebiutuje z nowym dashboardem. Menu zaprezentowane przez Microsoft

Microsoft właśnie zaprezentował dashboard, który zadebiutuje wraz z Xboksem Series X, ale amerykańska korporacja stawia na pełną integrację menu z różnymi urządzeniami. Zobaczcie możliwości nowego systemu amerykańskiej korporacji.

Microsoft kolejny raz potwierdza, że zamierza mocno integrować różne urządzenia z nową generacją. Korporacja chce oferować wspólne doświadczenia i z tego powodu nowy dashboard będzie dostępny we wszystkich aplikacjach mobilnych Xboksa, Xbox Game Pass na PC oraz oczywiście Xboksie One oraz Xboksie Series X. Inżynierowie zadbali o szereg ulepszeń, by gracze mogli cieszyć się nowymi grami.

Przedstawiciele korporacji z Redmond nie chcieli zaoferować rewolucji, a zapewnią menu, które będzie przejrzyste i co najważniejsze: bardzo szybkie. Gracze mają teraz płynnie przechodzić pomiędzy zakładkami i łatwo instalować gry – konsole, PC i urządzenia mobilne będą ze sobą w pełni współpracować, więc nawet nie będąc w domu mamy łatwo zarządzać Xboksem, by przykładowo włączać ściąganie oczekiwanej pozycji.

Nie możemy pewnie liczyć na takie same wrażenia z menu na Xboksie One i Xboksie Series X, ponieważ next-gen otrzyma wsparcie między innymi technologii Xbox Velocity Architecture oraz Quick Resume. Firma podkreśla, że sprzęt włącza się teraz 50% szybciej, a wracając do rozgrywki odczujemy około 30% szybsze działanie systemu. Wszystkie ulepszenia zużywają teraz 40% mniej pamięci.

Microsoft chce zachęcać graczy do korzystania ze smartfona i przykładowo po stworzeniu klipu na Xboksie otrzymamy opcję szybkiego przesłania go na urządzenie mobilne, by następnie przedstawić go znajomym w mediach społecznościowych. Aplikacja ma teraz działać błyskawicznie i za jej pomocą łatwo wyślemy wiadomości do znajomych lub utworzymy party.

Jesteście zainteresowani tematem Microsoftu? Sprawdźcie specyfikacje Xboksa Series X i Xboksa Series S oraz poznajcie najnowsze gry z Xbox Game Pass.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/08/19/building-a-new-connected-xbox-digital-experience/

Tagi: Microsoft Xbox Xbox One Xbox Series X