Nintendo Switch Pro powstaje. Bloomberg potwierdza większą moc i 4K

Gry (plotka)
3049V
Nintendo Switch Pro powstaje. Bloomberg potwierdza większą moc i 4K
Iza Łęcka | 25.08.2020, 07:00

Redakcja Bloomberga potwierdza wczorajsze doniesienia dotyczące przygotowania mocniejszego Nintendo Switcha. Urządzenie ma trafić na rynek na początku 2021 roku z wielkim zestawem nowych produkcji. Japończycy wciąż finalizują specyfikację.

Takashi Mochizuki zweryfikował wczorajsze plotki dotyczące nowego Nintendo Switcha. Dziennikarz, który jako pierwszy informował chociażby o rozpoczęciu masowej produkcji PS5, uzyskał wiadomości dotyczące sprzętu Nintendo.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zgodnie z jego słowami specyfikacja konsoli jest nadal uzgadniana, choć mówi się, że Japończycy mają zaoferować urządzenie z większą mocą obliczeniową i wsparciem 4K. Konsola będzie odpowiedzią na nadciągający sprzęt konkurencji – PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Zdaniem dziennikarza, wydanie ulepszonego Nintendo Switcha będzie połączone z „mnóstwem gier” od Nintendo i zespołów third-party. Produkcje będą debiutować wspólnie z konsolą lub w okolicy premiery, trafiając w gust szerokiego grona graczy – od casuali po hardcorowców.

Planowane zaoferowanie rozbudowanego zestawu gier w przyszłym roku ma być powodem, dla którego w 2020 roku jesteśmy świadkami spokojnego okresu Nintendo. Dzięki osiągnięciu fantastycznych wyników za sprawą Animal Crossing: New Horizons, obecnie rozwijany jest przyszłoroczny zestaw gier i finalizowane są prace nad nową konsolą.

Pierwsze plotki o Nintendo Switch Pro miały miejsce już w 2019 roku, jednak japońska korporacja dopiero teraz (w obliczu nadejścia mocniejszej konkurencji) rzeczywiście pracuje nad urządzeniem. Takashi Mochizuki nie jest przekonany, czy premiera odbędzie się na samym początku przyszłego roku, ponieważ fabryki do końca 2020 roku mają wciąż opracowywać aktualne wersje konsoli, choć jeśli po raz kolejny plany nie ulegną zmianie, debiut mocniejszego Nintendo Switcha odbędzie się w marcu przyszłego roku. W tym czasie na rynku pojawi się także wiele nowych gier.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-08-25/nintendo-plans-upgraded-switch-console-and-major-games-for-2021

Komentarze (95)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper