Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.08.2020 16:07
Crysis Remastered
1707V

Crysis Remastered ma datę premiery. Twórcy obiecują tekstury 8K i ray tracing

Crytek właśnie potwierdził ostateczne szczegóły dotyczące premiery Crysis Remastered. Twórcy zapewnią grę w przyszłym miesiącu i produkcja ma błyszczeć. Zespół zadbał o między innymi wsparcie ray tracingu oraz zapewnił tekstury w rozdzielczości 8K.

Jak wiadomo Crysis Remastered trafił aktualnie wyłącznie na Nintendo Switcha (sprawdźcie materiał), ale właśnie poznaliśmy szczegóły wersji na PlayStation 4, Xboksa One i PC (tylko na Epic Games Store). Deweloperzy potwierdzili, że produkcja będzie dostępna od 18 września i wszyscy zainteresowani mogą spojrzeć na nową prezentację oprawy.

Crytek na pierwszym „technicznym zwiastunie” obiecuje tekstury o wysokiej rozdzielczości 8K, globalne oświetlenie (SVOGI), wsparcie ray tracingu oraz dopracowane światło. To wszystko ma być możliwe, ponieważ twórcy opracowują grę na autorskim silniku, który ma zaoferować świetną oprawę.

To podobno dopiero początek prezentacji możliwości Crysis Remastered, ponieważ deweloperzy chcą w niedalekiej przyszłości mocniej pochylić się nad możliwościami gry i opowiedzieć nam o nowej wersji kultowej pozycji. Jak wiadomo Crysis Remastered miał zadebiutować kilka tygodni temu, ale materiały z gry wyciekły przed samą prezentacją i autorzy widząc dużą krytykę – zdecydowali się na opóźnienie tytułu. Następnie dopracowano strzelankę i trzeba przyznać, że najnowszy materiał wygląda znacznie lepiej.

Studio potwierdziło, że pierwszy raz w historii na PlayStation 4 Pro i Xboksie One X pojawi się ray tracing – jest on możliwy dzięki autorskiej technologii studia Crytek. Na PC tytuł będzie współpracować z DLSS od firmy NVIDIA.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Crysis Remastered Crytek