Iza Łęcka Iza Łęcka 20.08.2020 07:30
Project CARS 3
771V

Project CARS 3 bez funkcji cross-play. Twórcy stawiają na 60 klatek i nie myślą o ray tracingu

Slightly Mad Studios zaliczyło srogą wpadkę z Fast & Furious Crossroads, ale w najbliższym czasie szykuje się kolejna premiera tytułu tworzonego przez deweloperów. Project CARS 3 ma nie zawieść oczekiwań fanów, niestety jednak gracze nie mają co liczyć na cross-play oraz wsparcie ray tracingu.

Twórcy Project CARS 3 dotychczas prezentowali dopracowane wyścigi o znakomitej oprawie, ale Fast & Furious Crossroads nie spełniło wysokich oczekiwań. Biorąc pod uwagę oceny recenzentów, gra na licencji jest jedną z najgorszych produkcji 2020 roku.

Slightly Mad Studios jednak nie zwalnia tempa i przygotowuje się do drugiej premiery: zgodnie z zapewnieniami Project CARS 3 odznaczać się będzie bardzo wysoką jakością. Jeszcze przed premierą deweloperzy zapowiadali wsparcie rozdzielczości 12K i opcję podłączenia najlepszych zestawów VR, choć nie oznacza to, że możemy liczyć na wszystkie oczekiwane opcje.

Joseph Barron zajmujący się marketingiem i kwestiami e-sportowymi w Slightly Mad Studios potwierdził, że deweloperzy skupili się na stworzeniu produkcji dla aktualnej generacji, co skutkuje brakiem wsparcia ray tracingu. Gra dzięki Wstecznej Kompatybilności będzie dostępna na nowych konsolach, jednak dla twórców najważniejsze było zaoferowanie produkcji w 60FPS na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

„W przypadku Project CARS 3 nadal skupiamy się na konsolach aktualnej generacji i komputerach PC, więc ray tracing nie był czymś, co było naszym priorytetem dla tego konkretnego tytułu. Celujemy w 60FPS na wszystkich platformach (...).”

Przedstawiciel Slightly Mad Studios potwierdził również, że nie zostanie zapewniona rozgrywka pomiędzy platformami – owa funkcja może trafić dopiero do kolejnego tytułu zespołu:

"Rozgrywka cross-platformowa jest na pewno czymś, co będziemy rozważać dla przyszłych tytułów, ale aktualnie nie mamy żadnych planów na dodanie tej funkcji do Project CARS 3”

Jeżeli jesteście zainteresowani pozycją, sprawdźcie ostatnie materiały z gry – twórcy obiecują karierę na 40 godzin.

Źródło: https://gamingbolt.com/project-cars-3-doesnt-support-ray-tracing-on-pc-no-plans-for-cross-play

Tagi: Bandai Namco Project CARS 3 Slightly Mad Studios