Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.08.2020 17:48
Cyberpunk 2077 i Edycja Kolekcjonerska. CD Projekt RED tłumaczy sprawę z syndykiem
1480V

Cyberpunk 2077 i Edycja Kolekcjonerska. CD Projekt RED tłumaczy sprawę z syndykiem

CD Projekt RED postanowił raz na zawsze zakończyć sprawę z Edycją Kolekcjonerską Cyberpunka 2077. Polskie studio przygotowało treściwy FAQ odpowiadający na najtrudniejsze pytania i potwierdzający najważniejszą wiadomość: gracze otrzymają wielkie pudła z V.

Premiera Cyberpunka 2077 zbliża się wielkimi krokami, więc CD Projekt RED przygotowuje graczy na premierę. Jak jednak wiadomo – w międzyczasie upadł sklep CDP, który miał zająć się dostarczeniem zamówionych przez graczy kolekcjonerek.

Następnie gracze otrzymali wiadomości od syndyka, które nie bez powodu zaniepokoiły część graczy i choć CD Projekt RED wydał w tej sprawie oświadczenie, to najwidoczniej wciąż pojawiały się pytania. Właśnie z tego powodu powstał FAQ.

Polskie studio odpowiada na najważniejsze pytania i ponownie uspokaja graczy:

CZY OTRZYMAM ZAMÓWIONY PRZEZE MNIE W SKLEPIE CYBERPUNK.SKLEP.PL EGZEMPLARZ CYBERPUNK 2077 NA PREMIERĘ?

Każda osoba, która złożyła i opłaciła zamówienie na grę Cyberpunk 2077 w sklepie CDP (cyberpunk.sklep.pl), otrzyma swój egzemplarz, bez względu na wybraną edycję. Zamówienie zostanie dostarczone przez CD PROJEKT RED na wskazany przy zakupie adres.”

Wśród pytań pojawiają się ważne kwestie – dlaczego skontaktował się ze mną syndyk czy też dlaczego informacje podawane przez syndyka i CD Projekt RED są różne?

DLACZEGO SKONTAKTOWAŁ SIĘ ZE MNĄ SYNDYK CDP?
Syndyk został powołany w toku postępowania upadłościowego firmy CDP sp. z o.o., która była dystrybutorem gry Cyberpunk 2077. Obowiązkiem syndyka jest zabezpieczenie masy upadłościowej po spółce oraz spłacenie jej wierzycieli. W świetle przepisów prawa upadłościowego wierzycielami są również osoby, które w sklepie CDP (cyberpunk.sklep.pl) kupiły grę Cyberpunk 2077 w przedsprzedaży. Zgodnie z przepisami syndyk musi poinformować wszystkich wierzycieli o możliwości wzięcia udziału w postępowaniu upadłościowym. Dlatego też osoby, które dokonały zakupu gry Cyberpunk 2077 w sklepie CDP otrzymują powiadomienia o możliwości złożenia wierzytelności i uczestnictwa w procesie podziału masy upadłościowej po CDP.

CZEMU INFORMACJE PODAWANE PRZEZ SYNDYKA I ZAPEWNIENIA ZE STRONY CD PROJEKT RED RÓŻNIĄ SIĘ?
W swoich działaniach jesteśmy niezależni od syndyka CDP, którego obowiązkiem jest zabezpieczenie masy upadłościowej po spółce CDP i spłacenie jej wierzycieli. Jako podmiot niezależny nie mamy wpływu na przebieg postępowania upadłościowego.

Nasze gwarancje dotyczące dostarczenia gry osobom, które dokonały jej zakupu w sklepie CDP (cyberpunk.sklep.pl) wynikają z porozumienia, jakie zawarliśmy z CDP w styczniu 2020 roku. Niezależnie od wyniku rozmów, które obecnie prowadzimy z syndykiem i które mają na celu wypracowanie wspólnego stanowiska, ze swojej strony mamy zamiar zrealizować obowiązki przyjęte przez nas w porozumieniu zawartym z CDP.

Cały FAQ znajdziecie na specjalnie przygotowanej do tego podstronie. Twórcy Cyberpunka 2077 chcą mieć pewność, że każdy gracz będzie w spokoju wyczekiwał listopadowej premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych przygód tej generacji.

Źródło: https://www.cyberpunk.net/pl/status-zamowienia?

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077