Cyberpunk 2077 i kwestia Edycji Kolekcjonerskiej. Syndyk wysyła wiadomość do graczy - mamy komentarz studia

News
2189V
Cyberpunk 2077 i kwestia Edycji Kolekcjonerskiej. Syndyk wysyła wiadomość do graczy - mamy komentarz studia
Iza Łęcka | 28.07.2020, 12:45

Wielu naszych czytelników zamówiło Edycję Kolekcjonerską Cyberpunka 2077 i śledzi sprawę związaną z dostarczeniem produkcji w dniu premiery. Zapewne w najbliższych dniach trafi do Was nowe zawiadomienie od syndyka zajmującego się sprawą CDP. Wszystkich zaniepokojonych pragniemy jednak uspokoić.

W połowie miesiąca informowaliśmy naszą społeczność o nietypowej sytuacji związanej z Edycją Kolekcjonerską Cyberpunka 2077 – w związku z ogłoszeniem upadłości CDP, sprawą zajął się syndyk, który prowadzi postępowanie upadłościowe.

CD Projekt RED potwierdził, że bierze odpowiedzialność za dostarczenie produkcji do wszystkich klientów, którzy zdecydowali się na zakup dopakowanej edycji gry, jednak dzisiaj zainteresowani otrzymują kolejne pismo. Sprawa staje się nieco niepokojąca, ponieważ syndyk prosi o reakcje – gracze mogą dokonać zgłoszenia wierzytelności.

Jeden z naszych czytelników nawiązał kontakt z syndykiem. Dokonanie zgłoszenia nie jest konieczne, ale stanowi formę zabezpieczenia w momencie, gdyby CD Projekt RED nie chciał zrealizować zamówień Edycji Kolekcjonerskich. Spełnienia owego scenariusza raczej nie przewidujemy – studio nie chciałoby narazić na szwank swojej dobrej opinii wśród polskich graczy. Trzeba jednak przyznać, że dla wielu graczy związanych ze sprawą, postępowanie może stać się nieco kłopotliwe, bowiem dociera do nich kolejne zawiadomienie.

Nasza redakcja skontaktowała się z przedstawicielami studia i otrzymaliśmy następujący komentarz do sprawy:

Jako twórcom gry zależy nam przede wszystkim na dobru graczy i chcemy, by każdy klient dotknięty zaistniałą sytuacją otrzymał swój egzemplarz Cyberpunka 2077 na premierę. Dlatego przejęliśmy odpowiedzialność za dostarczenie gry klientom cyberpunk.sklep.pl, bez żadnych dodatkowych opłat i formalności z ich strony.

Osoby, które zamówiły grę Cyberpunk 2077 poprzez stronę cyberpunk.sklep.pl i chcą, aby zamówienie zostało zrealizowane, nie muszą podejmować żadnych dalszych działań w sprawie — otrzymają grę w dniu premiery, niezależnie od pisma wysyłanego przez syndyka firmy CDP sp. z o.o. Natomiast wszystkim osobom, które zdecydują się odstąpić od umowy, zwrócimy pieniądze. W tym celu prosimy o kontakt na [email protected]

Odpowiedzi na wszystkie wątpliwości dotyczące zamówienia Edycji Kolekcjonerskiej Cyberpunka 2077 uzyskacie wysyłając wiadomości pod powyższy adres e-mail. CD Projekt RED zapewnia, że odpowie na wszystkie pytania, pozwoli zmienić adres dostawy czy też pomoże w innych kwestiach związanych z zamówieniem. Jednego możecie być pewni: gra dotrze do Was w dniu premiery.

Dla zainteresowanych, tak prezentuje się wiadomość wysłana do graczy:

Cyberpunk 2077 i kwestia Edycji Kolekcjonerskiej. Syndyk wysyła wiadomość do graczy - mamy komentarz studia

 

 

Źródło: Wiadomość od czytelnika

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper